Opublikowano: 11.04.2022
Autor wpisu:Karolina Pławiak
Karolina Pławiak
11.04.2022
Aktualności | Blog EWL

Metody rekrutacji pracowników przez agencję pracy

Zalety współpracy z agencją pracy

Dobrze przeprowadzona rekrutacja pracowników oznacza rozwój firmy i realizację kolejnych celów. Bywa czasochłonna, a każdy zły wybór generuje dodatkowe koszty. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy potrzeby kadrowe są duże. Wówczas rekrutacja musi przebiegać szybko i sprawnie. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców korzysta z usług agencji pracy. Jak wygląda taka współpraca? Jakie są skuteczne metody rekrutacji pracowników? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Spis treści

Skuteczna rekrutacja i zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej — nasze zasady

Metody rekrutacji pracowników i współpracy z klientem

Wychodzimy z założenia, że podstawą skutecznej rekrutacji jest poznanie potrzeb obu stron — zarówno przedsiębiorcy, jak i kandydatów na dane stanowisko. Dzięki temu możliwe jest ustalenie optymalnego sposobu rekrutacji i formy współpracy. Po podpisaniu umowy z klientem następny etap to selekcja i rekrutacja pracowników.

Ważne jest to, by agencja była w stałym kontakcie z osobami, które poszukują zatrudnienia lub planują zmienić pracę, dzięki temu proces pozyskania pracowników przebiega o wiele sprawniej. Wiemy o tym, dlatego stawiamy nacisk na poznanie oczekiwań oraz umiejętności kandydatów. Co więcej, zwracamy uwagę również na dyspozycyjność potencjalnych pracowników, np. czy są gotowi do relokacji.

Co więcej, warto współpracować z agencją, która potrafi przejąć inicjatywę i zaproponować klientowi nieoczywiste rozwiązania. Przykładowo, jeśli firma produkcyjna od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi na rynku lokalnym, potrafimy wyjść poza oczywiste sposoby rekrutacji pracowników, oferując np. zatrudnienie cudzoziemców oraz wsparcie w procesie legalizacji zatrudnienia.

Elastyczność oraz szeroki wachlarz usług

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Taka forma umowy będzie idealna w przypadku sezonowych potrzeb kadrowych lub gdy właściciel chce, by pracownicy tymczasowi najpierw sprawdzili się, zanim przejmie ich do siebie.

Nie da się jednak ukryć, że rynek pracy jest dynamiczny, a dobra agencja powinna reagować na te zmiany i dostosowywać zakres usług do aktualnych potrzeb klientów. Dlatego nasza oferta wykracza poza możliwości typowej agencji pracy. Obecnie wspieramy firmy w rekrutacji i zatrudnieniu, a także w obsłudze kadrowo-płacowej, między innymi:

Zakres usług agencji pracy tymczasowej

Zakres zadań, jakie można powierzyć agencji pracy jest bardzo szeroki i może dotyczyć wielu obszarów zatrudnienia (blue/black/white collars). Główne usługi, jakie realizują agencje pracy to: 

Nowoczesne metody rekrutacji i selekcji pracowników

Publikacja ogłoszeń pracy w popularnych serwisach to dziś stanowczo za mało. Dokumenty aplikacyjne w wersji papierowej także powoli odchodzą do lamusa. Jak w takim razie wygląda obecnie proces rekrutacji pracowników i obsługa kadrowo-płacowa? Jej nieodłącznym elementem stała się obecnie nowoczesna technologia.

Metody rekrutacji pracowników – platforma migracyjna

Platforma migracyjna powstaje, by połączyć cudzoziemców, poszukujących zatrudnienia w naszym kraju, z pracodawcami, którzy są otwarci na taką współpracę. Dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego jesteśmy w stanie idealnie dopasować profil kandydata do wymagań pracodawcy. Z drugiej strony, machine learning pozwala na to, by kandydat otrzymywał oferty dopasowane do jego kwalifikacji i oczekiwań. Jest to zatem nowoczesna aplikacja do szukania pracy, bez konieczności przeglądania setek niedopasowanych propozycji. Co więcej, platforma pomoże przy automatyzacji procesu migracji, co stanie się sporym ułatwieniem i zmniejszeniem ryzyka niepowodzenia do minimum.

Metody rekrutacji pracowników – aplikacja mobilna

Obsługa kadrowo-płacowa szczególnie dużych grup, takich jak np. pracownicy produkcyjni, to spore wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa. Z drugiej strony, pracownik powinien mieć dostęp do informacji takich jak: zarobki, przepracowane godziny czy liczba dni urlopowych. Wcześniej generowanie i dostarczenie takiej dokumentacji zabierało sporo czasu, nie mówiąc już o “produkcji” niepotrzebnej papierologii. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem.

Stworzyliśmy aplikację mobilną, w której pracownik szybko i wygodnie może sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia. Na ten moment aplikacja jest dostępna w języku ukraińskim i rosyjskim. Można ją pobrać zarówno ze sklepu Google Play, jak i App Store. Ponadto, każdy użytkownik może uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, dzwoniąc na infolinię lub zaglądając do sekcji FAQ.

Rekrutacja pracowników przez agencję pracy — kto skorzysta

Nowoczesna technologia byłaby jednak niczym, gdyby nie służyła jej użytkownikom. Naszym celem jest bowiem satysfakcja obu stron. Zależy nam, aby na współpracy z EWL skorzystali zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy. Kto skorzysta na współpracy z nami? Moglibyśmy wymieniać teraz konkretne branże, np. duże firmy produkcyjne, które borykają się z brakami kadrowymi lub kandydatów o konkretnym profilu, np. specjalistów IT czy cudzoziemców.

Prawda jest jednak taka, że nie lubimy się ograniczać i do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie. Wychodzimy bowiem z założenia, że nowoczesne technologie to jedynie narzędzia. Dla nas liczy się współpraca oparta na zaufaniu i partnerstwie. Tylko wtedy możemy mówić o skutecznej rekrutacji i długofalowej współpracy.

Planujesz zatrudnić cudzoziemców?

Od początku współpracy oferujemy Państwu pomoc w dokładnej analizie potrzeb i rekrutacji pracowników.

Skontaktuj się
Karolina Pławiak

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową