Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników Opublikowano: 04.11.2021
Autor wpisu:Renata Ostrowska
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
04.11.2021
Aktualności | Blog EWL

Na co zwrócić uwagę, wybierając agencję pracy tymczasowej?

Na co zwrócić uwagę, wybierając agencję pracy tymczasowej?

Pracodawcy coraz częściej decydują się na skorzystanie z agencji pracy tymczasowej zamiast samodzielnego zatrudniania pracowników. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie planujesz związać się z pracownikami na dłużej, lub potrzebujesz pracowników tymczasowych w okresie zwiększonej produkcji. Jednak czym się kierować przy wybieraniu agencji tymczasowej?

Poszukiwanie pracowników do firmy często wiąże się z długim i żmudnym procesem rekrutacyjnym, nierzadko zakończonym porażką. Można sobie tego zaoszczędzić, korzystając z agencji pracy tymczasowej, która posiada wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu i zatrudnianiu pracowników. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając agencję pracy tymczasowej.

Na czym polega działalność agencji pracy tymczasowej?

Głównym filarem działalności agencji pracy tymczasowej jest delegowanie pracowników do wykonywania pracy na rzecz innego podmiotu. Mówiąc prościej, pracownicy tymczasowi są zatrudniani przez agencję pracy, a następnie oddelegowuje się ich do wykonywania pracy dla innego przedsiębiorstwa. Agencja pracy zajmuje się również dopełnieniem wszelkich formalności i uzyskaniem potrzebnych dokumentów, co jest szczególnie istotne w przypadku zatrudniania i legalizacji pracy cudzoziemców.

Skorzystanie z agencji pracy do zatrudniania pracowników to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorcy. Nie musisz już zaprzątać sobie głowy przeprowadzaniem rozmów rekrutacyjnych, bo zrobią to za Ciebie doświadczeni rekruterzy zatrudniani przez agencję. Agencja pracy tymczasowej EWL zatrudnia najlepszych ekspertów HR, co pozwala nam na znalezienie i pozyskanie pracowników idealnie odpowiadających potrzebom naszych klientów. Co więcej, pracownicy ci są poszukiwani nie tylko na rynku lokalnym, ale także w Europie Wschodniej, a nawet w Azji, co zwiększa szanse na znalezienie właściwych osób w krótkim czasie.

Wybierając agencję pracy tymczasowej, powinieneś kierować się przede wszystkim zakresem działalności agencji. Największe agencje pracy tymczasowej w Polsce oferują swoim klientom nie tylko kompletne usługi rekrutacyjne, ale także leasing pracowniczy oraz outsourcing procesów i funkcji HR.

Cechy dobrej agencji pracy tymczasowej

Wybierając agencję pracy tymczasowej, każdy przedsiębiorca może kierować się nieco innymi kryteriami, które zależą m.in. od wielkości przedsiębiorstwa, a także specyfiki jego działalności. Można jednak wyróżnić szereg cech, którymi powinna odznaczać się dobra agencja pracy tymczasowej. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

Wielkość agencji oraz zasięg jej działalności

Duże agencje pracy tymczasowej posiadają swoje oddziały w wielu miastach w Polsce, co ułatwia pozyskiwanie pracowników i przeprowadzanie rekrutacji. Bliskość agencji to zaleta zarówno dla klientów, jak i pracowników szukających zatrudnienia. Kontakt z agencją pracy tymczasowej jest dzięki temu znacznie łatwiejszy. Agencja pracy EWL, poza centralą w Warszawie, posiada swoje oddziały m.in. w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.

Poziom zaangażowania we współpracę

Wybór agencji pracy tymczasowej w dużej mierze powinien zależeć od dostępności agencji oraz jej poziomu zaangażowania we współpracę. Współpracując z agencją, należy oczekiwać łatwej, przyjaznej komunikacji oraz sprawnego reagowania na problemy pojawiające się w firmie. Korzystanie z profesjonalnej agencji pracy tymczasowej powinno również korzystnie wpływać na usprawnienie procesów firmowych w Twoim przedsiębiorstwie. Zwróć także uwagę na zakres świadczonych usług i specjalizacje. Powinno z nich wynikać, że agencja podchodzi holistycznie do zagadnienia zatrudniania pracowników tymczasowych.

Elastyczność

Nie wszystko w biznesie można przewidzieć. Co w sytuacji, kiedy w Twojej firmie nastąpi gwałtowny wzrost produkcji? Dobra agencja pracy tymczasowej powinna być przygotowana na taką ewentualność i wyrazić gotowość do dostarczenia Ci większej liczby pracowników. Ale może zaistnieć też sytuacja odwrotna. Agencję pracy powinna cechować elastyczność i gotowość do wdrażania koniecznych zmian kadrowych w Twoim projekcie.

Agencja pracy tymczasowej – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór agencji pracy tymczasowej wymaga od przedsiębiorcy zwrócenia uwagi na szereg różnych czynników. Jednym z ważniejszych elementów, mających wpływ na jakość współpracy, jest baza kandydatów. Szukając agencji pracy, sprawdź, czy posiada ona w swojej bazie pracowników, którzy pasują do Twoich potrzeb rekrutacyjnych i będą w stanie w krótkim czasie zasilić szeregi Twojej firmy.

Powinieneś również zwrócić uwagę na to, jakich specjalistów oferuje agencja pracy tymczasowej. Agencje pracy pozyskują bowiem nie tylko pracowników produkcyjnych, ale też wykwalifikowany personel techniczny, a nawet pracowników IT. Z agencji pracy tymczasowej mogą więc skorzystać nie tylko firmy produkcyjne, lecz również przedsiębiorstwa działające w branżach specjalistycznych.

Przed rozpoczęciem współpracy z agencją pracy tymczasowej, poznaj jej zespół. Dobre relacje z ludźmi bez wątpienia wpływają na jakość współpracy. Dowiedz się, z kim będziesz się kontaktował i jak dokładnie będzie przebiegała Wasza współpraca. Takie rozeznanie pozwoli uniknąć nieporozumień w przyszłości i wpłynie na poziom zadowolenia ze współpracy z agencją pracy tymczasowej.

Wybór odpowiedniej agencji pracy tymczasowej nie należy do najłatwiejszych. Współpracując z agencją EWL zyskujesz najwyższą jakość usług oraz pomoc wykwalifikowanej kadry, posiadającej wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu i rekrutowaniu pracowników tymczasowych. Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów naszej oferty.

Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową