Pracownicy z Ukrainy i Europy Wschodniej

Pracownicy z Ukrainy - leasing pracowników z EWL Group

Szybki rozwój polskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich lat spowodował wzrost zapotrzebowania na pracowników z zagranicy. Polska plasuje się w czołówce krajów przyjmujących zagranicznych pracowników tymczasowych wśród wszystkich państw OECD. Przy wypełnianiu nieobsadzonych stanowisk pracy, wyborem firm często są pracownicy z Ukrainy i Europy wschodniej, doceniani za motywację i zaangażowanie.

Pracownicy z Ukrainy – oferta dla firm

Grupa EWL, jako doświadczony partner biznesowy, od ponad 14 lat wspiera przedsiębiorstwa w rekrutacji i zatrudnieniu pracowników z zagranicy. Nasza oferta obejmuje:


Zapytaj o pełną ofertę


Zatrudnianie – pracownicy z Ukrainy

Polski system prawny posiada jedne z najbardziej liberalnych w Europie przepisy dotyczące migracji obcokrajowców. Dzięki tzw. procedurze uproszczonej możliwe jest zatrudnienia pracowników z Ukrainy w ciągu zaledwie 7 dni roboczych. Jednak proces zatrudnienia Ukraińców w Polsce nie ogranicza się jedynie do rejestracji oświadczenia o powierzeniu pracy we właściwym urzędzie powiatowym.

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć chcąc zatrudnić pracowników z Ukrainy jest pozyskanie kandydatów z lokalnego rynku pracy lub z kraju ich pochodzenia. Rekrutacja pracowników z Ukrainy, aby była efektywna, wymaga znajomości tamtejszego rynku pracy. Ukraińcy szukają pracy często z polecenia, polegając na opiniach rodziny i znajomych.


Zobacz także:


Agencje zatrudnienia specjalizujące się w pozyskiwaniu pracowników z Ukrainy posiadają rozbudowaną sieć biur terenowych na Ukrainie oraz partnerów biznesowych wspierających ich w realizacji zadań rekrutacyjnych. Dzięki doświadczeniu, niezbędnemu know-how, a także rozpoznawalnej marce agencje pracy tymczasowej mogą rekrutować nawet duże wolumeny pracowników z Ukrainy w krótkim czasie.

Legalizacja pracy i pobytu Ukraińców w Polsce wymaga od przedsiębiorcy znajomości przepisów prawa, terminowego składania dokumentów oraz bieżącego śledzenia zmian w legislacji. Dokumentami, na podstawie których najczęściej legalizuje się zatrudnienie pracowników z Ukrainy w Polsce są:

Firmy pośredniczące w zatrudnianiu cudzoziemców wiedzą jak dopilnować by pracownicy z Ukrainy pracowali legalnie w Polsce. Dbają o terminowe składanie wniosków, śledzą zmiany w prawodawstwie, pomagają w uzupełnianiu dokumentów pracownikom i wspierają swoich partnerów biznesowych we wdrożeniu nowego personelu z Ukrainy do firmy.

Korzystanie z usług sprawdzonej agencji pracy tymczasowej, która specjalizuje się w pozyskiwaniu pracowników zza granicy nie tylko odciąża wewnętrzne działy HR, ale pozwala również na zabezpieczenie ryzyka prawnego związanego z legalizacją zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Pracownicy z Ukrainy i Wschodu – elastyczne formy zatrudnienia

Dzięki współpracy z doświadczoną agencją pośrednictwa pracy przedsiębiorcy nie tylko oszczędzają czas i własne zasoby kadrowe. Elastyczne formy zatrudnienie, takie jak leasing pracowników z Ukrainy czy outsourcing dają możliwość dopasowywania stanu i struktury zatrudnienia do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa bez konieczności ponoszenia kosztów związanych np. ze zwolnieniami grupowymi czy marketingiem rekrutacyjnym.

Wynajem pracowników z Ukrainy, to minimum formalności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności procesu rekrutacji oraz zabezpieczonym ryzyku prawny. Agencja pracy tymczasowej dba o sprawne przeprowadzanie rekrutacji pracowników ze wschodu, planuje ich przyjazd do Polski i organizuje zakwaterowanie.


Przeczytaj również:


Pracownice z Ukrainy podpisują umowę z agencją pracy i to po jej stronie pozostaje dopełnienie wszelkich formalności związanych z legalizacją pracy i pobytu cudzoziemca, a także prowadzenie akt osobowych i rozliczanie czasu pracy oraz wypłata wynagrodzeń.

Pracownicy z Ukrainy – sezonowe zwiększenie zatrudnienia

W branżach cechujących się sezonowością produkcji zapotrzebowanie na pracowników ma charakter zmienny. Dostosowanie struktury zatrudnienia do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu rentowności firmy i uzyskaniu dodatniego bilansu finansowego.

Zatrudnianie Ukraińców do pracy sezonowej, np. przy zbiorach, jest sprawdzonym rozwiązaniem, z którego korzystają pracodawcy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pracownicy tymczasowi zatrudniani są na okres wzmożonego zapotrzebowania, zapewniając ciągłość procesów przy jednoczesnym utrzymaniu elastyczności struktury zatrudnienia.


Zobacz także:


Grupa EWL każdego roku rekrutuje i zatrudnia duże wolumeny sezonowych pracowników z Ukrainy do pracy w rolnictwie, sadownictwie, branży turystycznej i gastronomicznej. Dzięki doświadczeniu naszych ekspertów oraz specjalistycznej wiedzy z sukcesem delegujemy pracowników z Ukrainy do Niemiec i krajów Beneluksu.

Zapraszamy do kontaktu!
Z pewnością dopasujemy najlepsze rozwiązanie na miarę potrzeb Państwa firmy.

Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
Deputy Sales Director w EWL Group
Zapytaj o pełną ofertę