Pracownicy z Ukrainy i Europy Wschodniej

Pracownicy z Ukrainy - leasing pracowników z EWL Group

Szybki rozwój polskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich lat spowodował wzrost zapotrzebowania na pracowników z zagranicy. Polska plasuje się w czołówce krajów przyjmujących zagranicznych pracowników tymczasowych wśród wszystkich państw OECD. Przy wypełnianiu nieobsadzonych stanowisk pracy, wyborem firm często są pracownicy z Ukrainy i Europy wschodniej, doceniani za motywację i zaangażowanie.

Pracownicy z Ukrainy – oferta dla firm

Grupa EWL, jako doświadczony partner biznesowy, od ponad 14 lat wspiera przedsiębiorstwa w rekrutacji i zatrudnieniu pracowników z zagranicy. Nasza oferta obejmuje:


Zapytaj o pełną ofertę


Zatrudnianie – pracownicy z Ukrainy

Polski system prawny posiada jedne z najbardziej liberalnych w Europie przepisy dotyczące migracji obcokrajowców. Dzięki tzw. procedurze uproszczonej możliwe jest zatrudnienia pracowników z Ukrainy w ciągu zaledwie 7 dni roboczych. Jednak proces zatrudnienia Ukraińców w Polsce nie ogranicza się jedynie do rejestracji oświadczenia o powierzeniu pracy we właściwym urzędzie powiatowym.

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć chcąc zatrudnić pracowników z Ukrainy jest pozyskanie kandydatów z lokalnego rynku pracy lub z kraju ich pochodzenia. Rekrutacja pracowników z Ukrainy, aby była efektywna, wymaga znajomości tamtejszego rynku pracy. Ukraińcy szukają pracy często z polecenia, polegając na opiniach rodziny i znajomych.


Zobacz także:


Agencje zatrudnienia specjalizujące się w pozyskiwaniu pracowników z Ukrainy posiadają rozbudowaną sieć biur terenowych na Ukrainie oraz partnerów biznesowych wspierających ich w realizacji zadań rekrutacyjnych. Dzięki doświadczeniu, niezbędnemu know-how, a także rozpoznawalnej marce agencje pracy tymczasowej mogą rekrutować nawet duże wolumeny pracowników z Ukrainy w krótkim czasie.

Legalizacja pracy i pobytu Ukraińców w Polsce wymaga od przedsiębiorcy znajomości przepisów prawa, terminowego składania dokumentów oraz bieżącego śledzenia zmian w legislacji. Dokumentami, na podstawie których najczęściej legalizuje się zatrudnienie pracowników z Ukrainy w Polsce są:

Firmy pośredniczące w zatrudnianiu cudzoziemców wiedzą jak dopilnować by pracownicy z Ukrainy pracowali legalnie w Polsce. Dbają o terminowe składanie wniosków, śledzą zmiany w prawodawstwie, pomagają w uzupełnianiu dokumentów pracownikom i wspierają swoich partnerów biznesowych we wdrożeniu nowego personelu z Ukrainy do firmy.

Korzystanie z usług sprawdzonej agencji pracy tymczasowej, która specjalizuje się w pozyskiwaniu pracowników zza granicy nie tylko odciąża wewnętrzne działy HR, ale pozwala również na zabezpieczenie ryzyka prawnego związanego z legalizacją zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Pracownicy z Ukrainy i Wschodu – elastyczne formy zatrudnienia

Dzięki współpracy z doświadczoną agencją pośrednictwa pracy przedsiębiorcy nie tylko oszczędzają czas i własne zasoby kadrowe. Elastyczne formy zatrudnienie, takie jak leasing pracowników z Ukrainy czy outsourcing pracowniczy dają możliwość dopasowywania stanu i struktury zatrudnienia do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa bez konieczności ponoszenia kosztów związanych np. ze zwolnieniami grupowymi czy marketingiem rekrutacyjnym.

Wynajem pracowników z Ukrainy, to minimum formalności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności procesu rekrutacji oraz zabezpieczonym ryzyku prawny. Agencja pracy tymczasowej dba o sprawne przeprowadzanie rekrutacji pracowników ze wschodu, planuje ich przyjazd do Polski i organizuje zakwaterowanie.


Przeczytaj również:


Pracownice z Ukrainy podpisują umowę z agencją pracy i to po jej stronie pozostaje dopełnienie wszelkich formalności związanych z legalizacją pracy i pobytu cudzoziemca, a także prowadzenie akt osobowych i rozliczanie czasu pracy oraz wypłata wynagrodzeń.

Pracownicy z Ukrainy – sezonowe zwiększenie zatrudnienia

W branżach cechujących się sezonowością produkcji zapotrzebowanie na pracowników ma charakter zmienny. Dostosowanie struktury zatrudnienia do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu rentowności firmy i uzyskaniu dodatniego bilansu finansowego.

Zatrudnianie Ukraińców do pracy sezonowej, np. przy zbiorach, jest sprawdzonym rozwiązaniem, z którego korzystają pracodawcy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pracownicy tymczasowi zatrudniani są na okres wzmożonego zapotrzebowania, zapewniając ciągłość procesów przy jednoczesnym utrzymaniu elastyczności struktury zatrudnienia.


Zobacz także:


Grupa EWL każdego roku rekrutuje i zatrudnia duże wolumeny sezonowych pracowników z Ukrainy do pracy w rolnictwie, sadownictwie, branży turystycznej i gastronomicznej. Dzięki doświadczeniu naszych ekspertów oraz specjalistycznej wiedzy z sukcesem delegujemy pracowników z Ukrainy do Niemiec i krajów Beneluksu.

Zapraszamy do kontaktu!
Z pewnością dopasujemy najlepsze rozwiązanie na miarę potrzeb Państwa firmy.

Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
Deputy Sales Director w EWL Group
Zapytaj o pełną ofertę

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).