Opublikowano: 21.04.2021
Autor wpisu:Tomasz Radek
Tomasz Radek
21.04.2021
Aktualności | Blog EWL

Jakie korzyści daje współpraca z agencją pracy tymczasowej?

Agencja pracy

Agencje pracy specjalizują się w poszczególnych lub złożonych obszarach Human Resources. Wspierają biznes w realizacji strategii personalnej i jej rozwoju. W Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia jest zarejestrowanych 898 agencji pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego.

Jakie zadania można powierzyć agencji pracy tymczasowej?
Co zyskują pracodawcy we współpracy z profesjonalną firmą doradztwa personalnego? 

W artykule wskazujemy główne zalety współpracy z agencją pośrednictwa pracy. 

Zakres usług agencji pracy tymczasowej 

Zakres zadań, jakie można powierzyć agencji pracy jest bardzo szeroki i może dotyczyć wielu obszarów zatrudnienia (blue/black/white collars). Główne usługi, jakie realizują Agencje pracy to: 

Praca tymczasowa – odpowiedź na potrzebę elastycznych form zatrudnienia 

Elastyczność zatrudnienia jest szczególnie ważna w branżach cechujących się sezonowością, dynamicznymi/nieregularnymi potrzebami personalnymi, intensywnym rozwojem. Niepewne otoczenie gospodarcze, kryzysy światowe i lokalne, wahania popytu sprawiają, że możliwość dostosowania wolumenu zatrudnienia do obecnych potrzeb przedsiębiorstwa staje się kluczem w planowaniu strategii personalnej i rozwoju przedsiębiorstw.  

Praca tymczasowa zapewnia elastyczność w kształtowaniu struktury zatrudnienia. Dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej przedsiębiorstwo nie tylko ma możliwość zredukowania załogi w czasie recesji, ale także rekrutowania i zatrudnienia dużych wolumenów pracowniczych w krótkim czasie.

Agencje pracy budują, aktualizują i zarządzają bazą potencjalnych kandydatów. Posiadają szerokie możliwości operacyjne w zakresie rekrutacji lokalnych jak i zagranicznych. Usługa pracy tymczasowej jest skierowania zarówno dla dużych-międzynarodowych jak i lokalnych-rodzinnych przedsiębiorstw, które tak samo mierzą się z powyższymi wyzwaniami.

Zatrudnienie pracowników bez obciążania wewnętrznego działu HR/menedżerów liniowych/Zarządu? Współpraca z agencją pracy tymczasowej się opłaca! 

Proces rekrutacji, selekcji i zatrudnienia pracowników jest czasochłonny i kosztowny, szczególnie w przypadku projektów masowych lub nagłych a dynamika Rynku Pracy i konkurencyjność ofert determinuje niedobór kandydatów. Celem agencji pracy tymczasowej jest także optymalizacja czasu jak i kosztu twardych procesów HR (administracja kadrowa, payroll).

Utrzymujące się niskie bezrobocie wpływa nadal wysokie zatrudnienie obcokrajowców w Polsce – agencje pracy świadczą również usługi legalizacji pobytu i zatrudnienia oraz pośrednictwo w organizacji zakwaterowania i transportu.

Praca tymczasowa – podsumowując, dlaczego warto skorzystać?

  • Możliwość elastycznego dopasowania struktury zatrudnienia do bieżących potrzeb
  • Rekrutacja dużych wolumenów pracowników ad-hoc
  • Optymalizacja kosztów związanych z rekrutacją i zatrudnieniem
  • Brak obciążenia wewnętrznego działu HR/menedżerów/Zarządu

Szukasz specjalisty? Agencja pracy znajdzie najlepszego kandydata dla Ciebie

Rekrutacja pracownika posiadającego konkretne i/lub unikatowe kompetencje to proces nie tylko kosztowny i czasochłonny a przede wszystkim wymagający. Dlatego też warto zaufać i powierzyć dany projekt wyspecjalizowanemu headhunterowi, który na bieżąco buduję bazę i utrzymuje relacje z wartościowymi kandydatami oraz posiada niezbędne narzędzia do poszukiwania i weryfikowania danych kompetencji. Dzięki metodzie „Direct Search” skraca się czas rekrutacji (agencja rekomenduje już wyselekcjonowane osoby), ogranicza ryzyko nietrafionej kandydatury i rotacji w pierwszych etapach zatrudnienia.

Agencje doradztwa personalnego stosują różne formy rozliczenia za realizację usług, choć nadal najpopularniejszą i oczekiwaną przed klientów jest „success fee” (płatność należna po zaakceptowaniu kandydata, podpisaniu listu intencyjnego/umowy, rozpoczęciu pracy). Koszt usługi zazwyczaj wynosi % miesięcznego/rocznego wynagrodzenia brutto pracownika, choć agencje są otwarte również na stała kwotę „fixed fee”.

Warto dodać, że w cenie usługi klientowi przysługuje gwarancja, liczona zazwyczaj od momentu rozpoczęcia pracy pracownika. Jej okres i czego dotyczy są ustalane w drodze indywidualnych negocjacji.

Delegowanie pracowników do innych krajów – agencje pracy wspierają biznes także za granicą

Agencje pracy specjalizujące się w transgranicznym delegowaniu pracowników kompleksowo zajmują się procesem rekrutacji i delegowaniem do pracy na terenie Unii Europejskiej. Szerokie możliwości operacyjne, doświadczenie i znajomość regulacji prawnych pozwala agencjom na delegowanie do pracy pracowników nie tylko z Polaków ale także cudzoziemców z Europy Wschodniej i innych kontynentów. Klient może liczyć nie tylko znaczną dostępność zasobów ludzkich ale przede wszystkim bezpieczeństwo i doradztwo ze strony agencji.

Współpraca ze sprawdzoną i godną zaufania agencją pracy tymczasowej pomaga zaplanować, dostosować i rozwijać strategię HR przedsiębiorstwa, co z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo i ciągłość prowadzonego biznesu.

Zatrudnianie cudzoziemców - leasing pracowniczy EWL Group

Rozważasz skorzystanie z usługi transgranicznego delegowania pracowników?

Dowiedz się jakie daje korzyści i dlaczego warto wybrać tę formę współpracy.

Odkryj zalety transgranicznego delegowania

Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje o rynku pracy tymczasowej?

Zapisz się do Newslettera EWL by otrzymywać wiadomości prosto na swoją skrzynkę mailową.

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).