Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników Opublikowano: 29.04.2021
Autor wpisu:Renata Ostrowska
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
29.04.2021
Aktualności | Blog EWL

8 sytuacji, w których warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej - korzyści ze współpracy

Agencja pracy tymczasowej specjalizuje się w obszarze szeroko pojętego HR, wspierając swoich partnerów biznesowych w realizacji strategii personalnej i rozwoju przedsiębiorstwa. W zakres usług świadczonych przez agencje pracy wchodzą między innymi usługi pracy tymczasowej, rekrutacji i selekcji specjalistów oraz outsourcingu.

To, w jakim stopniu przedsiębiorstwo zaangażuje agencję w realizację polityki zatrudnienia w dużej mierze zależy od jego aktualnych potrzeb i własnych zasobów kadrowych. Warto jednak pamiętać, że agencja pracy tymczasowej, to nie tylko pośrednik w procesie zatrudnienia, ale także możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów oraz dostęp do kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań z zakresu Human Resources. 

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej poszukuje, weryfikuje i zatrudnia pracowników dla swoich partnerów biznesowych. W przypadku pracy tymczasowej po stronie agencji są wszelkie formalności związane z zatrudnieniem i pracą pracownika tymczasowego. To agencja nalicza i wypłaca wynagrodzenia, odprowadza niezbędne składki na ubezpieczenia społeczne, a także prowadzi akta osobowe i wystawia świadectwa pracy.

Umowa o pracę tymczasową, podpisywana pomiędzy pracownikiem a agencją pracy, zawiera dane osobowe pracownika tymczasowego, dane agencji, a także przedsiębiorstwa, do którego pracownik tymczasowy zostaje skierowany, by świadczyć pracę, czyli tzw. Pracodawcy Użytkownika. Między pracownikiem tymczasowym, agencją pracy a pracodawcą użytkownikiem wraz z podpisaniem umowy o pracę tymczasową nawiązuje się trójstronny stosunek pracy.

W celu realizacji usług agencja pracy tymczasowej podpisuje z klientem kontrakt. Umowa z agencją pracy tymczasowej określa prawa, obowiązki oraz zakres odpowiedzialności obu stron. Zawiera także informacje na temat kwalifikacji, jakie powinien mieć pracownik, opis stanowiska pracy oraz oferowaną stawkę wynagrodzenia dla pracownika i dla agencji. Bazy kandydatów, którymi dysponuje agencja pracy tymczasowej, a także know – how w zakresie rekrutacji pozwalają na szybkie i skuteczne pozyskiwanie pracowników.

Kiedy warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Kompleksowe rozwiązania, wiedza i doświadczenie ekspertów oraz sprawdzone i na bieżąco aktualizowane bazy kandydatów powodują, że agencja pracy tymczasowej jest atrakcyjnym partnerem w rozwoju biznesu dla przedsiębiorstw. Kiedy warto nawiązać współpracę z agencją? Przedstawiamy 8 sytuacji:

1. Sezonowość produkcji

Dla firm, w których popyt cechuje się wysoką sezonowością, praca tymczasowa jest doskonałym rozwiązaniem pomagającym zoptymalizować budżet i dopasować strukturę zatrudnienia do bieżących potrzeb.

2. Rekrutacje ad-hoc

Nowy projekt, wygrany przetarg czy podpisany kontrakt często powoduje, że firma staje przed wyzwaniem szybkiej i skutecznej rekrutacji dużych wolumenów pracowników. Agencja pracy tymczasowej, dzięki szerokiej bazie kandydatów, a także eksperckiemu know – how w zakresie metod rekrutacji pracowników może wesprzeć biznes, pozyskać i zatrudnić pracowników w krótkim czasie.

3. Uelastycznienie struktury zatrudnienia

Kryzysy w gospodarce, okresy prosperity i niestabilność popytu – przedsiębiorstwa niejednokrotnie stają przed wyzwaniem dopasowania struktury zatrudnienia do aktualnych potrzeb, wynikających z sytuacji rynkowej. Praca tymczasowa daje możliwość efektywnego zarządzania stanem zatrudnienia. Agencja pracy tymczasowej może w krótkim czasie zarówno zredukować, jak i zwiększyć ilość pracowników tymczasowych. Możliwość elastycznego kształtowania struktury zatrudnienia, to główna zaleta współpracy z agencją pracy tymczasowej.

4. Rekrutacje specjalistów

Znajomość metod i technik rekrutacji, stałe poszerzanie bazy kontaktów oraz doświadczenie pozwala agencji pracy tymczasowej efektywnie realizować procesy rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne. Koszty związane z marketingiem rekrutacyjnym oraz przeprowadzeniem procesu rekrutacji i selekcji ponosi agencja pracy tymczasowej.

5. Try&Hire

Try&Hire, to rozwiązanie łączące w sobie zalety pracy tymczasowej i rekrutacji specjalistów. Agencja pracy tymczasowej rekrutuje i zatrudnia wykwalifikowanego pracownika, którego klient może przejąć bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, po okresie próbnym trwającym nawet 6 czy 9 miesięcy. Try&Hire daje możliwość odsunięcia w czasie decyzji o utworzeniu etatu, jednocześnie umożliwiając lepsze poznanie kandydata i jego odpowiednie przeszkolenie.

6. Pracownik na zastępstwo

Agencja pracy tymczasowej może zapewnić zastępstwo za pracownika, który np. został oddelegowany do innych zadań lub w wyniku choroby przez dłuższy okres nie może pełnić swoich obowiązków. Umowa o pracę tymczasową charakteryzuje się krótszym, w porównaniu do umowy kodeksowej, okresem wypowiedzenia, co zapewnia wysoką elastyczność takiego rozwiązania.

7. Focus na rozwój – outsourcing procesów

Świadczone przez agencję pracy tymczasowej usługi outsourcingowe, takie jak np. etykietowanie, załadunek i rozładunek towarów czy co-packing, pozwalają przedsiębiorstwu skupić się na rozwoju core business’u. Agencja pracy tymczasowej, której powierzona została część procesu, odpowiada za jego efektywną realizację, zgodnie ze standardami jakości ustalonymi w kontrakcie.

8. Zatrudnienie cudzoziemców

Pracownicy spoza UE, szczególnie z Ukrainy i Białorusi, są doceniani na polskim rynku pracy. Jednak z zatrudnieniem cudzoziemca wiąże się wiele formalności, których musi dopełnić pracodawca, aby praca świadczona przez obcokrajowca była legalna. Agencja pracy tymczasowej, specjalizująca się w zatrudnieniu cudzoziemców, zadba o wszelkie niezbędne dokumenty i dopilnuje urzędowych terminów minimalizując ilość obowiązków po stronie klienta.

Decydując się na współpracę z agencją pracy tymczasowej warto postawić na sprawdzonego partnera biznesowego, który kompleksowo zadba o potrzeby przedsiębiorstwa. EWL, to agencja pracy tymczasowej, która dzięki wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Korzyści z leasingu (wynajmu) pracowników

Rozważasz skorzystanie z usługi leasingu pracowniczego?

Dowiedz się jakie daje korzyści i dlaczego warto wybrać tę formę współpracy.

Odkryj zalety leasingu pracowników
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową