Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników Opublikowano: 29.04.2021
Autor wpisu:Renata Ostrowska
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
29.04.2021
Aktualności | Blog EWL

8 sytuacji, w których warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej - korzyści ze współpracy

Agencja pracy tymczasowej specjalizuje się w obszarze szeroko pojętego HR, wspierając swoich partnerów biznesowych w realizacji strategii personalnej i rozwoju przedsiębiorstwa. W zakres usług świadczonych przez agencje pracy wchodzą między innymi usługi pracy tymczasowej, rekrutacji i selekcji specjalistów oraz outsourcingu pracowniczego.

To, w jakim stopniu przedsiębiorstwo zaangażuje agencję w realizację polityki zatrudnienia w dużej mierze zależy od jego aktualnych potrzeb i własnych zasobów kadrowych. Warto jednak pamiętać, że agencja pracy tymczasowej, to nie tylko pośrednik w procesie zatrudnienia, ale także możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów oraz dostęp do kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań z zakresu Human Resources. 

Jak działa agencja pracy tymczasowej? 

Agencja pracy tymczasowej poszukuje, weryfikuje i zatrudnia pracowników dla swoich partnerów biznesowych. W przypadku pracy tymczasowej po stronie agencji są wszelkie formalności związane z zatrudnieniem i pracą pracownika tymczasowego. To agencja nalicza i wypłaca wynagrodzenia, odprowadza niezbędne składki na ubezpieczenia społeczne, a także prowadzi akta osobowe i wystawia świadectwa pracy.

Umowa o pracę tymczasową, podpisywana pomiędzy pracownikiem a agencją pracy, zawiera dane osobowe pracownika tymczasowego, dane agencji, a także przedsiębiorstwa, do którego pracownik tymczasowy zostaje skierowany, by świadczyć pracę, czyli tzw. Pracodawcy Użytkownika. Między pracownikiem tymczasowym, agencją pracy a pracodawcą użytkownikiem wraz z podpisaniem umowy o pracę tymczasową nawiązuje się trójstronny stosunek pracy.

W celu realizacji usług agencja pracy tymczasowej podpisuje z klientem kontrakt. Umowa z agencją pracy tymczasowej określa prawa, obowiązki oraz zakres odpowiedzialności obu stron. Zawiera także informacje na temat kwalifikacji, jakie powinien mieć pracownik, opis stanowiska pracy oraz oferowaną stawkę wynagrodzenia dla pracownika i dla agencji. Bazy kandydatów, którymi dysponuje agencja pracy tymczasowej, a także know – how w zakresie rekrutacji pozwalają na szybkie i skuteczne pozyskiwanie pracowników.

Kiedy warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej? 

Kompleksowe rozwiązania, wiedza i doświadczenie ekspertów oraz sprawdzone i na bieżąco aktualizowane bazy kandydatów powodują, że agencja pracy tymczasowej jest atrakcyjnym partnerem w rozwoju biznesu dla przedsiębiorstw. Kiedy warto nawiązać współpracę z agencją? Przedstawiamy 8 sytuacji:

1. Sezonowość produkcji  

Dla firm, w których popyt cechuje się wysoką sezonowością, praca tymczasowa jest doskonałym rozwiązaniem pomagającym zoptymalizować budżet i dopasować strukturę zatrudnienia do bieżących potrzeb.

2. Rekrutacje ad-hoc

Nowy projekt, wygrany przetarg czy podpisany kontrakt często powoduje, że firma staje przed wyzwaniem szybkiej i skutecznej rekrutacji dużych wolumenów pracowników. Agencja pracy tymczasowej, dzięki szerokiej bazie kandydatów, a także eksperckiemu know – how w zakresie metod rekrutacji pracowników może wesprzeć biznes, pozyskać i zatrudnić pracowników w krótkim czasie.

3. Uelastycznienie struktury zatrudnienia 

Kryzysy w gospodarce, okresy prosperity i niestabilność popytu – przedsiębiorstwa niejednokrotnie stają przed wyzwaniem dopasowania struktury zatrudnienia do aktualnych potrzeb, wynikających z sytuacji rynkowej. Praca tymczasowa daje możliwość efektywnego zarządzania stanem zatrudnienia. Agencja pracy tymczasowej może w krótkim czasie zarówno zredukować, jak i zwiększyć ilość pracowników tymczasowych. Możliwość elastycznego kształtowania struktury zatrudnienia, to główna zaleta współpracy z agencją pracy tymczasowej.

4. Rekrutacje specjalistów  

Znajomość metod i technik rekrutacji, stałe poszerzanie bazy kontaktów oraz doświadczenie pozwala agencji pracy tymczasowej efektywnie realizować procesy rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne. Koszty związane z marketingiem rekrutacyjnym oraz przeprowadzeniem procesu rekrutacji i selekcji ponosi agencja pracy tymczasowej.

5. Try&Hire 

Try&Hire, to rozwiązanie łączące w sobie zalety pracy tymczasowej i rekrutacji specjalistów. Agencja pracy tymczasowej rekrutuje i zatrudnia wykwalifikowanego pracownika, którego klient może przejąć bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, po okresie próbnym trwającym nawet 6 czy 9 miesięcy. Try&Hire daje możliwość odsunięcia w czasie decyzji o utworzeniu etatu, jednocześnie umożliwiając lepsze poznanie kandydata i jego odpowiednie przeszkolenie.

6. Pracownik na zastępstwo 

Agencja pracy tymczasowej może zapewnić zastępstwo za pracownika, który np. został oddelegowany do innych zadań lub w wyniku choroby przez dłuższy okres nie może pełnić swoich obowiązków. Umowa o pracę tymczasową charakteryzuje się krótszym, w porównaniu do umowy kodeksowej, okresem wypowiedzenia, co zapewnia wysoką elastyczność takiego rozwiązania.

7. Focus na rozwój – outsourcing procesów 

Świadczone przez agencję pracy tymczasowej usługi outsourcingowe, takie jak np. etykietowanie, załadunek i rozładunek towarów czy co-packing, pozwalają przedsiębiorstwu skupić się na rozwoju core business’u. Agencja pracy tymczasowej, której powierzona została część procesu, odpowiada za jego efektywną realizację, zgodnie ze standardami jakości ustalonymi w kontrakcie.

8. Zatrudnienie cudzoziemców  

Pracownicy spoza UE, szczególnie z Ukrainy i Białorusi, są doceniani na polskim rynku pracy. Jednak z zatrudnieniem cudzoziemca wiąże się wiele formalności, których musi dopełnić pracodawca, aby praca świadczona przez obcokrajowca była legalna. Agencja pracy tymczasowej, specjalizująca się w zatrudnieniu cudzoziemców, zadba o wszelkie niezbędne dokumenty i dopilnuje urzędowych terminów minimalizując ilość obowiązków po stronie klienta.

Decydując się na współpracę z agencją pracy tymczasowej warto postawić na sprawdzonego partnera biznesowego, który kompleksowo zadba o potrzeby przedsiębiorstwa. EWL, to agencja pracy tymczasowej, która dzięki wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Korzyści z leasingu (wynajmu) pracowników

Rozważasz skorzystanie z usługi leasingu pracowniczego?

Dowiedz się jakie daje korzyści i dlaczego warto wybrać tę formę współpracy.

Odkryj zalety leasingu pracowników

Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje o rynku pracy tymczasowej?

Zapisz się do Newslettera EWL by otrzymywać wiadomości prosto na swoją skrzynkę mailową.

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).