Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników Opublikowano: 15.12.2021
Autor wpisu:Renata Ostrowska
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
15.12.2021
Aktualności | Blog EWL

Obowiązki agencji pracy tymczasowej, czyli czego możesz wymagać jako zatrudniający

Czego wymagać od agencji pracy tymczasowej

Dobra agencja pracy powinna pomóc Ci nie tylko w zatrudnieniu pracowników tymczasowych, ale też stanowić wsparcie na innych etapach współpracy, takich jak, chociażby, przeszkolenie załogi. Z artykułu dowiesz się, jakie są obowiązki agencji pracy tymczasowej i czego możesz od niej wymagać jako zatrudniający. Przybliżymy też, na czym polega działalność agencji pracy tymczasowej.

Skorzystanie z agencji pracy tymczasowej to świetne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza prowadzących firmy produkcyjne. Specyfika wielu branż sprawia, że czasami konieczne jest zatrudnienie wielu pracowników w tym samym czasie.

Jednocześnie zazwyczaj mają to być pracownicy tymczasowi lub sezonowi, stanowiący wsparcie w okresach zwiększonej produkcji. W takiej sytuacji pomoc agencji pracy może być nieoceniona. Jednak przed zdecydowaniem się na usługi konkretnej agencji pracy, warto wiedzieć, jaki jest zakres jej usług i czego się spodziewać.

Działalność agencji pracy tymczasowej

Podstawowa rola każdej agencji pracy tymczasowej to oczywiście delegowanie pracowników do wykonywania pracy u klientów. Oznacza to, że pracownicy są zatrudniani przez agencję pracy, a następnie „wysyłani” do pracy w jakiejś firmie.

To tak zwany leasing pracowniczy. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się również dopełnieniem wszelkich formalności. W przypadku zatrudniania cudzoziemców, to właśnie agencja zatrudnienia powinna zadbać o legalizację dokumentów i uzyskanie zezwoleń, takich jak np. zezwolenie na pracę i pobyt.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej to dla klienta przede wszystkim ogromne ułatwienie. Decydując się na pomoc agencji pracy w zatrudnieniu pracowników, zyskujesz czas, który poświęciłbyś na przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych (bez gwarancji, że zakończą się one powodzeniem).

Rekrutacja przeprowadzana przez doświadczonych ekspertów HR pozwala agencji pracy tymczasowej na znalezienie i zatrudnienie pracowników, którzy idealnie spełniają oczekiwania jej klientów.

Szukając odpowiedniego partnera rekrutacyjnego, należy kierować się przede wszystkim zakresem jego działalności. Największe agencje zatrudnienia w Polsce oferują swoim klientom nie tylko usługi rekrutacyjne, ale też np. outsourcing procesów i funkcji HR.

Obowiązki agencji pracy tymczasowej

Podpisując umowę z agencją pracy tymczasowej, powinieneś zwrócić uwagę na to, czy agencja zajmie się za Ciebie legalizacją dokumentów. Profesjonalne agencje pracy dbają o dopełnienie wszelkich formalności i legalizację pobytu pracowników. Współpracując z kompetentną agencją pracy tymczasowej, nie powinieneś zaprzątać sobie głowy żadnymi formalnościami.

Jednym z obowiązków agencji pracy tymczasowej jest też zapewnienie noclegu dla pracowników tymczasowych. Niestety, wiele agencji nie przywiązuje większej wagi do warunków mieszkaniowych pracowników z zagranicy.

Podpisując umowę, powinieneś zwrócić uwagę na warunki, jakie dana agencja zapewnia swoim pracownikom. Agencja pracy EWL dysponuje w tej chwili ponad 4 000 miejsc noclegowych, a nasza baza noclegowa nieustannie się powiększa. Nasze kwatery pracownicze nie tylko spełniają niezbędne standardy bezpieczeństwa, ale zapewniają też odpowiedni poziom życia.

Profesjonalna agencja pracy tymczasowej dba również o to, aby współpraca przebiegała w sposób bezproblemowy. Troszczy się ona nie tylko o swojego klienta, ale również o pracowników tymczasowych, których zatrudnia.

Jakie są cechy dobrej agencji pracy tymczasowej?

Wybierając agencję pracy tymczasowej, każdy przedsiębiorca będzie kierował się nieco innymi kryteriami. Postanowiliśmy jednak wyróżnić szereg cech, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na współpracę z taką agencją.

Cechą mającą duże znaczenie dla jakości współpracy, jest wielkość agencji oraz jej zasięg. Największe agencje pracy tymczasowej mają swoje oddziały w wielu miastach w Polsce, co znacznie ułatwia współpracę oraz kontakt z agencją. Dzięki temu istnieje możliwość m.in. umówienia spotkania na żywo bez konieczności pokonywania kilkuset kilometrów. Przyczynia się to też do lepszej znajomości rynku lokalnego.

Dobra agencja pracy jest w pełni zaangażowana we współpracę z klientem. Podpisując umowę z agencją, powinieneś spodziewać się szybkiej i sprawnej komunikacji oraz szybkiego reagowania na pojawiające się kwestie (np. gwałtowne spadki lub wzrosty produkcji). Korzystanie z usług agencji pracy tymczasowej powinno mieć też znaczący wpływ na usprawnienie procesów firmowych w Twojej firmie.

Podsumowanie: jak wybrać agencję pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą duże zakłady produkcyjne i mają potrzebę zatrudnienia wielu pracowników w tym samym czasie. Profesjonalna agencja pracy będzie w stanie w krótkim czasie znaleźć i przeszkolić kadrę do Twojej firmy.

Wybierając agencję zatrudnienia, powinieneś zwrócić uwagę na to, jakie warunki zapewnia swoim pracownikom oraz dokładnie omówić zasady współpracy.

A jeśli aktualnie szukasz takiej agencji dla swojej firmy, zapraszamy do kontaktu z EWL. Jesteśmy liderem branży zatrudniania cudzoziemców. Jako profesjonalna agencja oferujemy pełną pomoc i wsparcie w procesie zatrudnienia pracowników (stałych i tymczasowych) do Twojej firmy. Skorzystanie z naszych usług to gwarancja owocnej współpracy i szansa na rozwój Twojej firmy.

Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową