Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników Opublikowano: 07.11.2022
Autor wpisu:Renata Ostrowska
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
07.11.2022
Aktualności | Blog EWL

Polska agencja pracy tymczasowej – ekspert z wymagającego rynku

Przewagi agencji pracy z Polski - EWL Group

Europejski rynek pracy od lat zmaga się z brakami kadrowymi. Szacuje się, że w Niemczech, w związku z brakiem kandydatów, nieobsadzonych pozostaje ponad milion stanowisk prac. Z podobnym problemem boryka się gospodarka Czech, Belgii, Holandii czy Austrii. Poziom bezrobocia w krajach Unii Europejskiej systematycznie spada.

Z jednej strony mamy do czynienia z rozgrzanymi i rozwijającymi się gospodarkami europejskimi, które zgłaszają rosnące zapotrzebowanie na pracowników, z drugiej zaś starzejące się społeczeństwo europejskie i stale spadający poziom dzietności powoduje brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych w wielu branżach.

To z kolei hamuje potencjał rozwojowy i wpływa na konkurencyjność gospodarki unijnej na globalnym rynku. Mimo, iż w krajach takich jak Hiszpania czy Włochy odnotowuje się stosunkowo wysokie statystykami bezrobocia, to jednak, również tam, podobnie jak w krajach Europy Zachodniej, od lat brakuje pracowników.

Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy z krajów Unii Europejskiej wyczekują decyzji rządzących o liberalizacji przepisów migracyjnych i z nadzieją patrzą na przykład Polski, która dzięki migrantom zarobkowym, głównie z Ukrainy, prężnie rozwija swoją gospodarkę.

Spis treści

Agencja pracy z Polski – eksperci w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy

Dzięki liberalnym przepisom migracyjnym każdego roku zatrudnienie w Polsce znajduje niemal milion obcokrajowców. Znaczna część z nich to obywatele państw bloku wschodniego – Ukrainy, Armenii, Gruzji. Doświadczenie i specjalistyczny know-how polskich agencji zatrudnienia powoduje, że cudzoziemcy, którzy przyjechali do pracy w Polsce szybko aklimatyzują się w nowym miejscu.

Agencje dbają o ich legalne zatrudnienie, prawo do pobytu, a także zapewniają tłumaczy, zakwaterowania i wsparcie w rozwoju i nauce języka. Pracodawcy doceniają zaś zaangażowanie obcokrajowców w swoje obowiązki, chęć do pracy i cenią ich wysoką elastyczność oraz mobilność.

Polska agencja pracy – znajomość rynku pracownika i dobre praktyki

Poszukiwanie, rekrutacja i zatrudnienie pracowników zza granicy nie jest procesem łatwym, szczególnie dla podmiotów, które dotychczas nie miały możliwości pracy na zagranicznym rynku. Brak znajomości marki, a co za tym idzie brak zaufania do potencjalnego pracodawcy, to jedna z wielu przeszkód jaką mogą napotkać przedsiębiorstwa starające się pozyskać pracowników wśród obcokrajowców.

Dodatkowo, może się okazać, że kanały, tradycyjnie wykorzystywane przy rekrutacji w danym kraju, w innym nie sprawdzają się lub ich efektywność jest znikoma.

Eksperci EWL, wiodącej polskiej agencje pracy tymczasowej, nie tylko posiadają wiedzę w jaki sposób dotrzeć do kandydatów, ale także, dzięki wieloletniej obecności na rynku i znakomitej reputacji są dla nich gwarantem bezpieczeństwa i legalności zatrudnienia.

Dzięki sieci biur na terenie Ukrainy oraz przedstawicielstwom w krajach azjatyckich szybko i efektywnie docieramy do kandydatów. Każdego tygodnia rekrutujemy i zatrudniamy do zakładów w Polsce i na terenie Unii Europejskiej blisko 800 nowych pracowników. Realnie zmieniamy rynek i zapewniamy ciągłość procesów i bezpieczeństwo kadrowe.

EWL Group – niezawodny partner w biznesie

Wybierając agencję pracy tymczasowej warto skupić się na korzyściach, jakie może przynieść partnerstwo biznesowe w dłuższej perspektywie. Agencja pracy może być nie tylko dostawcą usług, który ma zapewnić ciągłość produkcji, ale także fachowym doradcą i merytorycznym partnerem, dzięki któremu biznes będzie się rozwijał szybciej i efektywniej.

Grupa EWL jest czołową agencją na rynku pracy w Polsce. O wysokim standardzie naszych usług świadczą pozytywne opinie naszych pracowników, referencję od zadowolonych klientów, a także fakt, iż badania i raporty prowadzone przez naszych specjalistów cytowane są przez kluczowe polskie media. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów. Aktywnie wspieramy w budowaniu zespołów ponad 350 przedsiębiorstw. 

EWL Group to wieloletnie doświadczenie na rynku polskim

Od 2007 roku niwelujemy braki kadrowe w przedsiębiorstwach z różnych sektorów gospodarki. Poszukujemy, zatrudniamy i wspieramy w codziennej pracy pracowników produkcyjnych, logistycznych, personel techniczny, a także służby medyczne i specjalistów z zakresu IT.

Dzięki doświadczeniu naszych ekspertów, specjalistycznej wiedzy i szybkiemu wdrażaniu nowych norm i najwyższych standardów usług jesteśmy wsparciem dla naszych klientów biznesowych i z sukcesem, wspólnie realizujemy najbardziej optymalną politykę zatrudnienia.

Grupa EWL to specjaliści od rekrutacji międzynarodowych

Od początku swojego istnienia skupiamy się na rekrutacjach transgranicznych. Migracja międzynarodowa pozwala zapewnić kapitał ludzki prężnie rozwijającym się gospodarkom. Daje też możliwość poprawy jakości życia pracownikom transgranicznym. Dzięki wsparciu EWL każdego dnia w zakładach produkcyjnych i centrach logistycznych pracuje ponad 13 000 pracowników tymczasowych.

Aktywnie poszukujemy pracowników z krajów Europy Wschodniej. Od 2012 roku posiadamy własną strukturę rekrutacyjną na Ukrainie obejmującą 2 biura oraz sieć blisko 200 partnerów rekrutacyjnych. Codziennie aktualizujemy naszą wiedzę z zakresu legalizacji pobytu i pracy, szukamy nowych rozwiązań i kierunków rekrutacyjnych.

W związku z nowymi wyzwaniami, jaki stawia przed europejskimi gospodarkami rynek pracy od ponad 6 lat ​prowadzimy aktywną rekrutację z 5 różnych kontynentów. Zatrudniamy około 300 pracowników z Azji Wschodniej, 150 z Azji Centralnej, a ponad 100 kolejnych osób pracujących dla naszych klientów, to obywatele Ameryki Łacińskiej.

EWL to biznes z ludzką twarzą

W centrum działań specjalistów EWL zawsze pozostaje człowiek. Służymy wsparciem na każdym etapie zatrudnienia – od momentu rekrutacji, poprzez relokację i aklimatyzację w nowym środowisku, po legalizację pracy i pobytu. Tworzymy bezpieczne środowisko zatrudnienia, dbając o najwyższy standard świadczonych przez nas usług.

Wierzymy, że razem możemy więcej. W 2015 roku założyliśmy Fundację Na Rzecz Wspierania Migrantów na Rynku Pracy „EWL”. Jej głównym celem jest wzrost świadomości praw i obowiązków wynikających z legalnego zatrudnienia obcokrajowców – zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Fundacja prowadzi również działalność charytatywną – wspierając cudzoziemców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Od początku wojny na Ukrainie aktywnie włączyliśmy się w działania pomocowe. W marcu, wraz z Fundacją Legii, otworzyliśmy w Warszawie punkt poradnictwa pracy dla obywateli Ukrainy. W ramach tej działalności wspieramy uchodźców w znalezieniu miejsca pracy.

Oferujemy także możliwość zakwaterowania na preferencyjnych warunkach oraz pomagamy w zdobyciu wykształcenia i nauce języka polskiego. Te działania sprawiają, że obcokrajowcom znacznie łatwiej jest odnaleźć się w nowym kraju i nowej sytuacji.

Od 24 lutego do 09 października 2022 bieżącego roku granicę polsko – ukraińską przekroczyło blisko 7 milionów uchodźców. W większości kobiet i dzieci.

W tym samym czasie na Ukrainę wróciło ponad 5 milionów obywateli. EWL, wraz z Fundacją Uniters, niemal od początku rosyjskiej agresji prowadzi akcję #PlecakNaUkrainę, która ma na celu wsparcie Ukraińskiej Armii, m.in. poprzez dostawę sprzętu medycznego, racji żywnościowych, czy odzieży ochronnej i termicznej.

Zespół EWL to eksperci merytoryczni

Dzięki wyspecjalizowanym liniom biznesowym świadczymy najwyższą jakość usług w różnych branżach, takich jak logistyka, produkcja spożywcza, automotive, agro czy sektor przetwórstwa mięsnego. Nasz know – how pozwala nam sprawnie zarządzać nawet dużymi projektami.

Nasi specjaliści chętnie dzielą się wiedzą i wspierają klientów w podejmowaniu decyzji biznesowych oraz prognozowaniu potrzeb kadrowych.

Agencja EWL to strategiczny partner

EWL nie tylko dostarcza niezbędny do zapewnienia ciągłości produkcji personel, ale także nieustannie dąży do minimalizacji wskaźnika rotacji i ciągłego polepszania jakości usług. Systematycznie badamy nastroje migrantów i z wyprzedzeniem reagujemy na nadchodzące zmiany.  

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na polskim rynku pracy wiemy, jak ważne jest, aby przepisy prawa nadążały za potrzebami biznesu.

Eksperci EWL nieustannie śledzą projekty ustaw i zmiany wprowadzane przez rządzących. Lobbujemy na rzecz usprawnienia procedur i liberalizacji przepisów. Niejednokrotnie wypowiadamy się w ogólnopolskich mediach o szerokim zasięgu.

Także w ramach działań Fundacji EWL skupiamy się na rozwoju aktywnego dialogu i wypracowaniu najlepszych metod współpracy między pracodawcami, instytucjami rządowymi i samymi migrantami.

Tę samą politykę działania pragniemy przenieść na rynki europejskie, wspierając proces przemian i otwierając szerzej gospodarki unijne dla potencjału, jaki drzemie w migracji transgranicznej.

W ramach naszych usług mogą Państwo liczyć na:

  • Doradztwo biznesowe – aktywnie wspieramy naszych klientów w kształtowaniu polityki kadrowej. Zbieramy i analizujemy sygnały płynące z rynku, aby z wyprzedzeniem kształtować najlepsze rozwiązania.
  • Kompleksowe rozwiązania – celem nadrzędnym naszej działalności jest minimalizacja formalności po stronie klienta. Zajmujemy się całym procesem związanym z rekrutacją i selekcją kandydatów, relokacją i zakwaterowaniem, legalizacją pracy i pobytu, a także rozliczeniem czasu pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Specjalistyczny know – how i wsparcie prawne – jesteśmy ekspertami w dziedzinie zatrudnienia. Nasz zespół nieustannie analizuje stan prawny i możliwości zatrudnienia pracowników tymczasowych zgodnie z obowiązującymi zasadami. Aktywnie lobbujemy także na rzecz zmian w przepisach, uproszczenia procedur i liberalizacji polityki migracyjnej.
  • Elastyczne i efektywne procesy – dostosowujemy strukturę zatrudnienia do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki szerokiej sieci klientów mamy możliwość elastycznego zarządzania zasobami ludzkimi, bez narażania pracowników tymczasowych na stres związany z utratą pracy.

Chcesz nawiązać współpracę z agencją pracy tymczasowej?

Od początku współpracy oferujemy Państwu pomoc w dokładnej analizie potrzeb i rekrutacji pracowników.

Skontaktuj się
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową