Rekrutacja stu pracowników na produkcję

Najważniejsze informacje

Rekrutacja pracowników do branży elektronicznej

Klient

Firma działająca w branży elektronicznej, zatrudniająca ponad 2 tysiące pracowników. Klient zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych, dlatego cały proces produkcyjny jest uzależniony od dostaw i dostępności komponentów. W związku z tym niezbędne jest zapewnienie szczególnej elastyczności.

100-pracownikow-na-produkcje

Pracownicy z możliwością półrocznego pobytu

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy w 2018 roku. Zgłosił się do nas z zapotrzebowaniem na 100 pracowników tymczasowych z Ukrainy. Firmie zależało przede wszystkim na pracownikach, którzy będą docelowo pracować na produkcji. Najważniejszymi wymaganiami była chęć do pracy, zdolności manualne oraz umiejętność obsługi tableta.

Klient oczekiwał rekrutacji pracowników gotowych pozostać w Polsce przez okres minimum sześciu miesięcy. Dzięki współpracy z naszą firmą udało mu się nie tylko rozwiązać problem z brakiem dostatecznej liczby pracowników na produkcji i utrzymać ciągłość zatrudnienia, ale również zwiększyć swoją elastyczność kadrową.

korzysci-wspolpracy-z-agencja-pracy

Zrozumienie potrzeb klienta kluczem do sukcesu

Przed rozpoczęciem procesu rekrutacyjnego spotkaliśmy się z klientem, by jeszcze dokładniej zrozumieć jego potrzeby. Pozwoliło nam to przygotować szczegółowy harmonogram zatrudnienia pracowników, który następnie został przekazany klientowi.

W trakcie procesu rekrutacji zadbaliśmy również o organizację odpowiednich kwater oraz transportu do miejsca pracy i zakwaterowania. Kluczowym aspektem w tych działaniach pozostawał stały kontakt z klientem i dążenie do zaspokojenia jego potrzeb.

W toku dalszej współpracy, klient zwrócił się do nas z propozycją wprowadzania rozwiązania kadrowego, w którym to on rekrutuje, a my zajmujemy się w całości obsługą kadrową pracowników. Podjęliśmy się tego wyzwania, przygotowując indywidualne rozwiązanie dla naszego klienta, dzięki czemu mógł on skupić się na dalszym poszerzaniu swojego biznesu.

pracownicy-na-stanowisko-produkcyjne

Transport i zakwaterowanie po stronie agencji

W efekcie długotrwałej i owocnej współpracy z klientem, EWL zdecydował się na stworzenie dwóch biur on-site (czyli dedykowanych do współpracy z klientem oddziałów na terenie jego zakładu) zatrudniających 4 dedykowanych dla klienta koordynatorów, którzy szkolą zrekrutowanych pracowników.

Kilku zatrudnionych przez nas pracowników tymczasowych zostało brygadzistami. Dzięki rzetelnym działaniom EWL klient nie musiał troszczyć się o zakwaterowanie oraz transport pracowników.

EWL skutecznie zrealizował potrzebę rekrutacji 100 pracowników na stanowisko produkcyjne w pięć tygodni. Nie tylko dostarczyliśmy pracowników i zadbaliśmy o przeprowadzenie niezbędnych badań medycznych, ale również umożliwiliśmy klientowi elastyczne reakcje kadrowe na sezonowe wzrosty i spadki w produkcji.

zatrudnienie-licznych-grup-cudzoziemcow

Warto wiedzieć

W efekcie współpracy z agencją zatrudnienia EWL klient nie tylko zniwelował braki kadrowe, ale również zyskał brygadzistów, którzy sprawnie zarządzają pracownikami. Ponadto EWL stał się stałym partnerem klienta, zawsze gotowym pomóc rozwiązać problemy kadrowe.

Nasza skuteczność umożliwiła klientowi również skupienie się na rozwoju swojego biznesu, dzięki pozostawieniu kwestii akomodacji i transportu po stronie EWL.

Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy elastyczny model współpracy, którego istotnymi elementami było:

  • Przygotowanie harmonogramu zatrudnienia,
  • Uruchomienie biur on-site wraz 4 dedykowanymi koordynatorami,
  • Elastyczne podejście do potrzeb klienta (specjalna oferta uzależniona od liczby zatrudnionych pracowników).

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych przedsiębiorstwach z każdej branży, które zatrudniają liczne grupy cudzoziemców. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość

Warto przeczytać

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).