Opublikowano: 14.03.2018
Autor wpisu:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
03.14.2018
Aktualności

Prezes Grupy EWL na Forum Europa – Ukraina: wzrost gospodarczy zawdzięczamy pracownikom ze wschodu

EWL S.A. partnerem XIII Forum Europa-Ukraina

„Dołączamy do grona krajów wysoko rozwiniętych, w których imigracja zarobkowa jest nieodzownym elementem rynku pracy. Z kraju, który eksportował pracowników, staliśmy się importerem kadr” – podkreślił prezes Grupy EWL podczas XI Forum Europa – Ukraina w Rzeszowie.

IMG_1722

Andrzej Korkus wziął udział w panelu dyskusyjnym „Ukraińcy w krajach Europy. Nauka, praca, gospodarka”, w którym także wystąpili: posłowie na Sejm RP Wojciech Bakun oraz Józef Lassota, przewodnicząca Europejskiego Kongresu Ukraińców Jarosława Khortiani oraz deputowany parlamentu Portugalii Ricardo Bexiga. Debatę prowadziła przewodnicząca fundacji „Nasz Wybór” Myrosława Keryk.

Zdaniem Andrzeja Korkusa, tak dynamiczny wzrost gospodarczy nie byłby możliwy bez udziału przeszło miliona pracowników z zagranicy.

IMG_1723

Forum Europa – Ukraina, organizowane od 2007 roku, jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich, organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy. Głównym tematem jedenastego już Forum jest kwestia modernizacji  i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform. Na tegoroczną konferencję zarejestrowało się prawie 1000 gości z blisko 30 krajów, a w obradach Forum bierze udział ponad 300 prelegentów – polityków, biznesmenów, twórców, dziennikarzy oraz ekspertów doskonale znających wyzwania, które stoją zarówno przed Ukrainą jak i państwami Unii Europejskiej.

Foto: Archiwum Forum Ekonomicznego

Zapisz się do newslettera!

Bądź z nami na bieżąco