Opublikowano: 11.12.2018
Autor wpisu:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
12.11.2018
Aktualności

„Pracownicy z zagranicy kołem napędowym polskiej motoryzacji”. EWL S.A. na 9. Forum MotoSolutions [FOTO, WIDEO, RAPORT]

partner branżowy

„Najbardziej skutecznym rozwiązaniem problemu braku kadr w polskiej branży automotive jest rekrutacja pracowników z zagranicy” – przekonywał Andrzej Korkus, prezes EWL S.A. podczas tegorocznego Forum MotoSolutions. Dziewiąta już edycja jednej z najważniejszych branżowych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej odbyła się 22-23 listopada 2018 roku w Krakowie.

Organizowane od 2010 roku „Forum MotoSolutions – best practices w przemyśle motoryzacyjnym” – skierowane jest przede wszystkim do kadry zarządzającej oraz menadżerów z zakładów produkcyjnych (producenci pojazdów, dostawcy). Goście wydarzenia, które jest wysoko cenione przez branżę automotive, zaprezentowali najskuteczniejsze praktyki i strategie zastosowane w swoich firmach. Podczas Forum można było wysłuchać ponad 20 wystąpień z udziałem blisko 30 prelegentów i panelistów, a także zapoznać się z ofertą 26 wystawców.

– Sektor motoryzacyjny podlega coraz szybszym zmianom – zaznacza Rafał Orłowski, partner w AutomotiveSuppliers.pl (organizator wydarzenia). – To co jeszcze kilka lat temu wydawało się być science fiction dziś jest już wdrażane do seryjnej produkcji.

– Zmienia się także rynek pracy w Polsce, staje się bardziej wymagający – podkreśla Andrzej Korkus, prezes EWL S.A. – Rekordowo niskie bezrobocie i wysoki wzrost gospodarczy przekładają się na gigantyczną presję na rynek pracy.

Podczas konferencji EWL S.A. na przykładzie współpracy ze swoim klientem LG Electronics Mława Sp. z o.o. – producentem systemów infotainment do aut Grupy Volkswagena –  przedstawiła, jak w praktyce wygląda zatrudnianie pracowników ze Wschodu w zakładach motoryzacyjnych w Polsce.

– Zatrudnianie pracowników z Ukrainy w rozwijających się firmach jest już standardem. Natomiast kluczową kwestią jest dobór doświadczonego partnera, który na tym się zna i jest w stanie dostarczyć najlepsze rozwiązanie – podkreślił Andrzej Korkus.

Podczas bankietu kończącego pierwszy dzień Forum, zostały wręczone Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego za rok 2018. Prezes EWL S.A. odebrał podziękowanie za okazanie wsparcia i zaangażowanie, mające istotny wpływ na sukces wydarzenia.

Organizatorem 9 Forum MotoSolutions jest firma analityczna AutomotiveSuppliers.pl. EWL S.A. była partnerem branżowym wydarzenia.

Zapraszamy również do zapoznania się z Raportem EWL S.A. „Pracownicy zagraniczni kołem napędowym polskiej branży automotive”

[googlepdf url=”https://www.ewlhr.eu/wp-content/uploads/2018/12/EWL_RAPORT_AUTOMOTIVE.pdf” width=”100%” height=”600″]

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

Zapisz się do newslettera!

Bądź z nami na bieżąco