Opublikowano: 19.02.2019
Autor wpisu:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
02.19.2019
EWL w Mediach

Grupa EWL powiększyła się o spółkę Staffer

staffer

Grupa EWL powiększyła się o spółkę Staffer, lidera polskiego rynku oferującego rozwiązania outsourcingu pracowników dla klientów w branży horeca. Dla EWL oznacza to wzmocnienie pozycji na rosnącym rynku, w którym udział pracowników zagranicznych przekracza 20%. Z kolei dla Staffera to gwarancja szerszego dostępu do pracowników ze wschodu w warunkach powszechnego braku rąk do pracy.

– Połączenie ze Stafferem to kolejny krok w rozwoju Grupy. Chcemy sprawdzić, jak będziemy w stanie rozwijać się drogą akwizycji – podkreśla Andrzej Korkus, prezes EWL. – Dodatkowo Staffer to dla nas nowy ciekawy rynek pracy, bardzo innowacyjne podejście do zarządzania obszarem operacji i rekrutacji oraz dodatkowe oferty w dużych miastach, gdzie dotychczas dostarczaliśmy pracowników głównie do przemysłu.

– Staffer zyskuje dostęp do największych na rynku możliwości rekrutacyjnych, które oferuje Grupa EWL – oświadcza Pamela Gmiter, dyrektor ds. rozwoju w Stafferze, która będzie zarządzała bieżącą działalnością operacyjną spółki.

Strony wierzą, że w wyniku synergii uzyskanej z połączenia spółek, pozycje obu firm na polskim rynku znacząco się umocnią, a dynamicznie rozwijająca się branża hotelarsko-gastronomiczna wzbogaci się o szeroką ofertę kadrową.

Grupa EWL (EWL S.A.) od momentu założenia w 2007 roku zrekrutowała ponad 70 tys. pracowników przede wszystkim dla takich branż jak consumer electronics, automotive, przetwórstwo oraz logistyka. Najwięcej kandydatów pochodzi z Ukrainy ale także Białorusi, Mołdawii, Kaukazu Południowego oraz Indii. W ubiegłym roku Grupa rozbudowała siatkę swoich biur w Europie Środkowej i Wschodniej do 29 placówek: 20 oddziałów na Ukrainie, 6 oddziałów w Polsce (Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk i Wrocław) oraz po jednym na Białorusi, w Mołdawii i Czechach.

Staffer Sp. z o.o. od niemal 10 lat istnienia dostarcza na polski rynek horeca profesjonalny personel tymczasowy. W gronie klientów spółki znajdują się tak znane marki na rynku hotelowym jak Accor, Hilton czy Marriott. Staffer, posiadający odziały regionalne m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu, swoje usługi oferuje głównie w największych miastach Polski oraz obszarach z wysoko rozwiniętą bazą turystyczną.

Źródło: Portal Spożywczy

Zapisz się do newslettera!

Bądź z nami na bieżąco