Badanie EWL tematem na pierwszą stronę gazety „Rzeczpospolita”

„Chociaż pracownicy z zagranicy również odczuli skutki pandemii w tym pogorszenia koniunktury na rynku pracy to większość z nich została w Polsce. Z ogłoszonego w poniedziałek badania agencji zatrudnienia EWL wynika, że około 90 proc. imigrantów zarobkowych (głównie Ukraińców) jest zadowolonych z decyzji o pozostaniu bądź przybyciu do Polski. A niemal 80 proc. z nich poleciłoby pracę u nas rodzinie i znajomym” – czytamy w artykule autorstwa Anity Błaszczak, umieszczonym na pierwszej stronie gazecie „Rzeczpospolita” (6 października 2020 r.)

Takie polecenia będą przydatne, gdyż agencje zatrudnienia mobilizują teraz siły i zasoby przed sezonowym wzrostem zapotrzebowania na pracowników tymczasowych w IV kwartale. Przewidują, że w tym roku będą miały nawet więcej zamówień na cudzoziemców niż rok temu.

„Zbliżamy się do przedświątecznego szczytu konsumpcyjnego, który w znacznej mierze obsługiwany jest przez pracowników z zagranicy – twierdzi Andrzej Korkus, prezes EWL” – czytamy na pierwszej stronie „Rzeczpospolitej”.

Ponadto w dzienniku badaniu był poświęcony kolejny duży artykuł w rozdziale „Ekonomia i Biznes”.

Źródło: Rzeczpospolita

Pobierz: Raport [PDF]

Zapisz się do newslettera!

Bądź z nami na bieżąco