Mobilne biuro pracy „REKRUTOBUS.PL” rozpoczyna ogólnoukraińską informacyjną kampanię

рекрутобус 2

Gdzie szukać pracy w Polsce, jakie są warunki zatrudnienia oraz prawa i obowiązki migrantów podejmujących pracę w Polsce – wiedzą na ten temat podzielą się pracownicy mobilnego biura rekrutacyjnego „Rekrutobus.PL”.  Pierwsza wizyta Rekrutobusa będzie miała miejsce w Switłowodzku i Połtawie 29 maja, po czym mobilne biuro odpowiedzi kilkadziesiąt ukraińskich miast.

Rekrutobus PL  to nowy projekt informacyjny polskiej agencji zatrudnienia EWL Group, zachęcający obywateli Ukrainy do bezpiecznego, świadomego podejmowania pracy w Polsce. To największy tego typu projekt polskiej agencji pracy na Ukrainie.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy od samego początku będą objęte opieką i ochroną ze strony dedykowanych rekruterów EWL Group na Ukrainie i w Polsce. Busy odwiedzające poszczególne lokalizacje zostały przystosowane do prowadzenia rozmów rekrutacyjnych z kandydatami na miejscu. Dzięki systemowi elektronicznej rekrutacji EWL, organizatorzy zapewniają o możliwości bezpośredniego ubiegania się o pracę w Polsce już w dniu wizyty rekrutobusu w danej miejscowości.

Kampania potrwa do końca września i obejmie swoim zasięgiem ponad 60 miejscowości na Ukrainie. Na oficjalnej stronie kampanii, pod adresem www.rekrutobus.pl, można znaleźć stale aktualizowany, szczegółowy plan wizyt rekrutobusów.

Poszukiwany, poszukiwana. Na każdym kroku widać, że pracownicy z Ukrainy podbijają polski rynek pracy

Zarobki w Polsce dla przeciętnego Ukraińca są wyższe, aniżeli te, które może uzyskać w swoim kraju. Jeżeli specjalista odpowiada wymaganiom polskiego pracodawcy, posiada doświadczenie w branży lub potwierdzenie w postaci dyplomu bądź certyfikatu – to pracuje w zawodzie. Ci pracownicy, którzy nie znają języka polskiego i nie są zainteresowani długookresową pracą w Polsce, najczęściej się zgłaszają do prac sezonowych.

Monika Ołów, koordynatorka projektów Fundacji Wspierania Migrantów na Rynku Pracy „EWL”:

Dostrzegliśmy problem związany z sytuacją cudzoziemców na polskim rynku pracy. „Jest nim ograniczony dostęp do wiedzy związanej z podejmowaniem w Polsce pracy przez cudzoziemców. Pomimo szeregu wspaniałych inicjatyw integracyjnych skierowanych do migrantów, przypadki wykorzystywania tej niewiedzy przez nieuczciwe podmioty są wciąż powszechne. Dlatego od maja cudzoziemcy odwiedzający dworzec Warszawa Zachodnia będą mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat pracy i pobytu w Polsce w nowo otwartym punkcie informacyjnym dla obcokrajowców, który przygotowujemy we współpracy z administratorem dworca, PKS Polonus S.A.

http://natemat.pl/207415,poszukiwany-poszukiwana-na-kazdym-kroku-widac-ze-pracownicy-z-ukrainy-podbijaja-polski-rynek-pracy

natemat-12-07-2017