Opublikowano: 29.04.2023
Autor wpisu:Szymon Bryzek
Szymon Bryzek
29.04.2023
Aktualności | Raporty

Prezentacja raportu EWL dla pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia z Islandii w MRiPS

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej gościło 20 kwietnia 2023 roku delegację pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia z Islandii wraz z Dyrektor Generalną tych służb Panią Unnur Sverrisdottir. Spotkanie było okazją do przedstawienia zasad funkcjonowania polskiego rynku pracy. 

Podczas spotkania prezes Platformy Migracyjnej EWL, Andrzej Korkus, opowiedział jak EWL dostosowało swoją codzienną działalność do nowych realiów po wybuchu wojny oraz w jaki sposób skorzystaliśmy z narzędzi i rozwiązań otrzymanych od legislatorów. 

Prezentując raport z badania “Uchodźcy wojenni z Ukrainy. Rok w Polsce” zrealizowanego przez Platformę Migracyjną EWL oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert podkreślił, że okazując pomoc ukraińskim uchodźcom, społeczeństwo polskie wykonało ogromny wysiłek, który zwieńczony został konkretnym rezultatem.

Osiągnięto to dzięki ścisłej współpracy rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i obywateli. Ten sukces był i dalej jest możliwy także dzięki dobrze działającemu w Polsce rynku pracy, który mógł elastycznie się dostosować i przyjąć setki tysięcy uchodźców

– powiedział Andrzej Korkus.

W trakcie spotkania podkreślone zostało znaczenie zatrudnienia i aktywizacji zawodowej uchodźców.

Jak podkreśla służba prasowa ministerstwa, goście z Islandii byli zainteresowani osiągnięciami polskich publicznych służb zatrudnienia. “Departament Rynku Pracy cieszy się, że nasze doświadczenia mogą stanowić inspirację dla islandzkich publicznych służb zatrudnienia” – czytamy w komunikacie. 

Fot. MRiPS

Szymon Bryzek

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową