Opublikowano: 21.06.2024
Autor wpisu:Daria Najdzion
Daria Najdzion
21.06.2024
Blog EWL

Kariera w EWL: historie sukcesu – wywiad z Grzegorzem Ziemichód

grzegorz ziemichod

Jak to niegdyś rzekł pewien grecki filozof “Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Na wiele zmian mamy bezpośredni wpływ, a z niektórymi płyniemy wespół wartkim nurtem i czasami trzeba wiosłować pod prąd. Zmiana może być testem własnych umiejętności jak i ciekawym, rozwijającym doświadczeniem, które wykorzystamy w przyszłości.

Tym oto wstępem chciałabym zapoczątkować cykl spotkań z osobami, które zdecydowały się na podjęcie pracy przy wsparciu EWL.

Cała przygoda rozpoczyna się od jednego prostego kroku – krótkiej, niezobowiązującej wiadomości przesłanej przez portal ogłoszeniowy!

Jako pierwszy, o naszej współpracy opowie Grzegorz Ziemichód, z którym mam przyjemność współpracować na projekcie międzynarodowym od stycznia tego roku. Grzegorz pracuje w firmie z bogatą tradycją, która zajmuje się produkcją i logistyką komponentów metalurgicznych dla ogrodnictwa i DIY.

Daria Najdzion: Opowiedz nam coś o sobie, o Twoim doświadczeniu zawodowym, hobby.
Grzegorz Ziemichód: Z zawodu jestem fryzjerem i w tym zawodzie spełniałem się w Polsce. Można powiedzieć, że w ten sposób również realizowałem moje hobby.

D: Pamiętam nasz pierwszy kontakt, rozmowę po wysłaniu CV? Aplikowałeś w grudniu na ogłoszenie o pracy na magazynie w Niemczech. Dlaczego podjąłeś decyzję o wyjeździe za granicę?
G: Od kiedy pamiętam chciałem wyjechać za granicę, poznać kulturę innych krajów. Zdobyć nowe doświadczenia poprzez eksplorowanie miejsc na świecie. Niemcy były dla mnie zawsze atrakcyjne ze
względu na moje niemieckie pochodzenie. Może dlatego tak mnie tu ciągnęło!

D: Czy przypominasz sobie, ile w tamtym czasie wysłałeś CV do różnych firm? Co ostatecznie wpłynęło na to, że zdecydowałeś się na współpracę EWL?
G: Dużo tego było, niektóre agencje odzywają się dopiero teraz natomiast EWL rekrutuje bardzo szybko i sprawnie 🙂

D: Podjąłeś pracę na magazynie jako komisjoner. Opowiedz o swoich obowiązkach w magazynie. Czy lubisz swoje zadania w miejscu pracy?
G: Moja praca polega na kompletowaniu składników zamówienia klienta za pomocą voice picking system, do którego został wykorzystany głos aktorki Colleen Delany. Moja praca raczej nie należy do skomplikowanych. Zadania nie sprawiają mi trudności.

D: Jak odnajdujesz się w zagranicznym środowisku pracy? Jakie są według Ciebie plusy przynależności do różnorodnego pochodzeniem teamu?
G: Oczywiście, że tak. W ten sposób poznajemy świat – stajemy się bardziej wyedukowani i lepsi dla samych siebie.

D: A jakie minusy?
G: Brak.

D: Wprawdzie doskonale radzisz sobie w komunikacji w języku angielskim, a czy brak znajomości języka niemieckiego w miejscu pracy jest dla Ciebie wyzwaniem?
G: Nie stanowi to dla mnie większego problemu.

D: Czy uważasz, że masz wystarczające wsparcie od EWL w bieżących sprawach i podjąłbyś decyzję o współpracy raz jeszcze?
G: Uważam, że EWL jest idealną agencją do rozpoczęcia kariery poza granicą naszego kraju! Agencja posiada świetną aplikację do kontrolowania swojej pracy, proste warunki kontraktowe oraz nienaganne warunki mieszkaniowe.

Daria Najdzion

International Sourcing Consultant

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową