Szybka i skuteczna rekrutacja dzięki szerokiej sieci partnerów

Najważniejsze informacje

Szybka rekrutacja dużego wolumenu pracowników

Klient

Jak wynika z Raportu „E-Commerce w Polsce 2021” przygotowanego przez firmę badawczą Gemius, już 77% polskich internautów kupuje online, a prawie 1/3 ankietowanych zamawia w sieci więcej produktów niż przed pandemią. Jeśli przyjmiemy ponadto, że aż 76% badanych do zakupów w sieci wykorzystuje smartfona, wyłania się obraz, w którym firmy kurierskie stają przed wyzwaniem obsługi gwałtownie wzrastającego wolumenu zamówień.

duze-zapotrzebowanie-na-pracownikow

Wiele lokalizacji, krótki czas i duże zapotrzebowanie

Klient jest liderem w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych i pierwsza firma w Polsce, która stworzyła sieć Paczkomatów samoobsługowych, przyczynia się do zmian na rynku e-commerce, ale także mierzy się z ich konsekwencjami. Ma to miejsce szczególnie w zimowym okresie świątecznym, który dzierży rekordy w liczbie spływających i koniecznych do obsługi zamówień.

Mając to na uwadze, firma zwróciła się do EWL z prośbą o rekrutację kilku dwudziestoosobowych grup pracowników do sortowni, mieszczących się w różnych lokalizacjach w kraju. Klient za cel główny postawił rekrutację personelu, który będzie odznaczał się sprawnością manualną oraz niska rotacja. Warunkiem koniecznym było także przeprowadzenie rekrutacji w możliwie najkrótszym czasie, zastrzegając jednocześnie, że EWL nie będzie posiadało wyłączności na proces.

rekrutacja-w-wielu-lokalizacji

Indywidualne podejście do każdej z lokalizacji

Kluczem w przeprowadzeniu skutecznego zatrudnienia, było zdiagnozowanie konkretnych potrzeb pracodawcy przy jednoczesnym, szczegółowym rozpoznaniu specyfiki pracy na stanowisku pracownika sortowni. EWL zawsze indywidualnie podchodząc do wymagań stawianych przez klienta, poprzedza każde działanie w zakresie pozyskania personelu, wnikliwą analizą potrzeb drugiej strony.

W związku z wielością lokalizacji, podjęto decyzję o rekrutacji z rynku lokalnego z wykorzystaniem szerokiej sieci partnerów firmy. Dzięki temu udało pozyskać się odpowiednią liczbę kandydatów, którzy po przeszkoleniu przez klienta, podjęli pracę w różnych częściach Polski.

Podobnie jak w kwestii wymagań danego stanowiska pracy, również na obszarze samego procesu prowadzenia rekrutacji, EWL stosuje indywidualnie, szyte na miarę projektu, narzędzia, które pomogą zaadresować wymagania klienta.

szybkie-i-skuteczne-rozwiazanie-przy-rekrutacji

EWL – szybko i skutecznie

W wyniku współpracy z EWL klient zwiększył liczbę pracowników w lokalizacjach, na których odczuwał braki kadrowe. Nie musiał również obawiać się o deficyt rąk do pracy podczas szczytowego okresu, kiedy wysyłane jest najwięcej paczek.

Nasza firma zrekrutowała ponad 100 pracowników z rynku lokalnego w ciągu niecałych dwóch tygodni. Pozwoliło to zacieśnić współpracę z klientem, który regularnie zgłasza się do nas z kolejnymi zamówieniami, a także umocniło pozycję EWL jako solidnego partnera i dostawcy pracowników tymczasowych.

zatrudnianie-pracownikow-w-duzych-ilosciach

Warto wiedzieć

Indywidualne podejście do potrzeb przedstawionych przez klienta, pozwoliło na zatrudnienie ponad stu pracowników z rynku lokalnego w ciągu niecałych dwóch tygodni. Owocna współpraca zacieśniła również relacje biznesowe i wzmocniła wizerunek EWL jako sprawdzonego partnera i dostawcy pracowników tymczasowych.

Kluczem do sukcesu w projekcie, było zastosowanie indywidualnego modelu współpracy, w którym na pierwszy plan wysuwają się:

  • rekrutacja kandydatów z rynku lokalnego chętnych do pracy w branży logistycznej,
  • odrębne podejście do każdej z lokalizacji – zbadanie potencjału rekrutacyjnego oraz wykorzystanie sieci partnerów w całym kraju,
  • szczegółowa analiza specyfiki pracy na stanowiskach, w ramach których prowadzona była rekrutacja.

Wyzwania, z którymi mierzył się jeden z liderów usług kurierskich w Polsce, są tożsame dla wielu firm tej złożonej i wymagającej branży. Szyte na miarę podejście zaproponowane przez agencję zatrudnienia EWL, zaowocowało sukcesem w projekcie, w którym niebagatelną rolę odgrywał czas, różnorodność wymagań i lokalizacja miejsca pracy. Podobna oferta może być cenna dla organizacji, chcących maksymalnie uprościć i zwiększyć efektywność procesów na obszarze rekrutacji.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość

Warto przeczytać

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).