Szybka i skuteczna rekrutacja dzięki szerokiej sieci partnerów

Najważniejsze informacje

Szybka rekrutacja dużego wolumenu pracowników

Klient

Jedna z największym firm na polskim rynku zajmująca się świadczeniem usług kurierskich. Klient zatrudnia ponad 2000 pracowników w całej Polsce.

duze-zapotrzebowanie-na-pracownikow

Wiele lokalizacji, krótki czas i duże zapotrzebowanie

Klient z racji działalności w branży kurierskiej odczuwa zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w okresie świątecznym. W związku z tym zwrócił się do nas z prośbą o rekrutację kilku dwudziestoosobowych grup pracowników do sortowni na różnych lokalizacjach.

Oddając kwestie kadrowe w ręce EWL klient zyskał możliwość skupienia się na potrzebach związanych z obsługą zamówień klientów oraz kwestiach operacyjnych w sortowniach w całej Polsce. Głównym wymaganiem klienta była sprawność manualna, którą powinni cechować się kandydaci oraz niska rotacja. Ponadto klientowi zależało na rekrutacji w krótkim czasie. Zaznaczył też, że inne agencje z nim współpracujące będą również rekrutować.

rekrutacja-w-wielu-lokalizacji

Indywidualne podejście do każdej z lokalizacji

Rozwiązanie problemu klienta wymagało zdiagnozowania konkretnych potrzeb oraz dogłębnego rozpoznania specyfiki pracy na stanowisku pracownika sortowni oferowanego przez firmę. Zdecydowaliśmy się na rekrutację z rynku lokalnego. Dzięki szerokiej sieci partnerów rekrutacyjnych w kraju udało się nam  pozyskać odpowiednią liczbę kandydatów, którzy następnie zostali przeszkoleni przez klienta i podjęli pracę na w różnych częściach Polski.

Wielolokalizacyjność rekrutacji wymusiła nas na indywidualne podejście do rekrutacji z rynku lokalnego dla każdej z lokalizacji, co również miało niebagatelny wpływ na sukces rekrutacji.

 

szybkie-i-skuteczne-rozwiazanie-przy-rekrutacji

EWL – szybko i skutecznie

W wyniku współpracy z EWL klient zwiększył liczbę pracowników w lokalizacjach, na których odczuwał braki kadrowe. Nie musiał również obawiać się o deficyt rąk do pracy podczas szczytowego okresu, kiedy wysyłane jest najwięcej paczek.

Nasza firma zrekrutowała ponad 100 pracowników z rynku lokalnego w ciągu niecałych dwóch tygodni. Pozwoliło to zacieśnić współpracę z klientem, który regularnie zgłasza się do nas z kolejnymi zamówieniami, a także umocniło pozycję EWL jako solidnego partnera i dostawcy pracowników tymczasowych.

zatrudnianie-pracownikow-w-duzych-ilosciach

Warto wiedzieć

W efekcie współpracy z agencją zatrudnienia EWL klient nie tylko zniwelował braki kadrowe, ale również zyskał pracowników z rynku lokalnego gotowych do pracy na sortowni przesyłek. Skuteczność EWL oraz szybkość realizacji usługi dała klientowi czas na skupienie się na rozwoju swojego biznesu.

Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy indywidualny model współpracy, którego istotnymi elementami było:

  • Rekrutacja kandydatów z rynku lokalnego chętnych do pracy w branży logistycznej,
  • Odrębne podejście do każdej z lokalizacji – zbadanie potencjału rekrutacyjnego oraz wykorzystanie sieci partnerów w całym kraju.

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych firm kurierskich, które zainteresowane są zwiększeniem liczby pracowników na sortowniach. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość

Warto przeczytać

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).