Szybka i skuteczna rekrutacja do prac manualnych

Najważniejsze informacje

Korzyści rekrutacji pracowników przez agencje pracy

Klient

Działająca na polskim rynku firma w branży elektronicznej. Klient zatrudnia ponad 300 pracowników, zaś w lokalizacji, z którą współpracujemy dostarczamy pracowników do produkcji wodomierzy.

zatrudnie-pracownikow-do-prac-montazowych

Rekrutacja 130 osób do prac montażowych

Klient zgłosił się do nas z zapotrzebowaniem na rekrutację w ciągu jednego miesiąca 130 pracowników, podkreślając przy tym, że potrzeby te są dynamiczne i mogą się zmieniać w zależności od dostępności komponentów.

Tak duże zapotrzebowanie nie było możliwe do zaspokojenia w tak krótkim czasie przez lokalny rynek, dlatego klient zdecydował się skorzystać z naszej pomocy w zakresie rekrutacji. Kandydaci nie musieli cechować się wysokimi umiejętnościami ani specjalnymi kompetencjami, bowiem byli potrzebni do prac montażowych na produkcji.

zalety-wspolpracy-z-agencja-pracy

Kompleksowa oferta agencji pracy tymczasowej

Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu naszych atutów, takich jak: duża sieć rekruterów, kompleksowe podejście do realizacji poprzez pełną rekrutację, legalizację oraz organizację zakwaterowania udało nam się sprostać powierzonemu zadaniu.

Prócz dostarczenia klientowi kandydatów do pracy, równie istotną kwestią było zapewnienie klientowi wysokiej jakości obsługi oraz kontaktu, dlatego też, prócz stałego kontaktu z dedykowanym dla projektu koordynatorem, EWL powołał lidera, będącego pierwszą linią kontaktu dla pracowników tymczasowych naszej agencji.

jak-uzupelnic-braki-kadrowe

Uzupełnienie kadr, realizacja zamówień oraz rozwój działalności

Dzięki współpracy z EWL klient był w stanie zrealizować zamówienia, co pozwoliło mu rozwinąć działalność oraz uniknąć przestojów w momencie oczekiwania oraz realizacji kolejnych zamówień. Nasza firma zrekrutowała 130 cudzoziemców w ciągu jednego miesiąca, którzy przeszli niezbędne na stanowisku produkcyjnym badania medycyny pracy i podjęli pracę u naszego klienta. Firma zapewniła odpowiednie warunki pracy, które w okresie adaptacyjnym i późniejszym przełożyły się na niską rotację.

Innym cennym rezultatem jest ciągła współpraca i rozwój biznesu po obu stronach. Powołanie na projekcie lidera pozwoliło klientowi odczuć wsparcie oraz zaangażowanie ze strony naszej agencji.

korzysci-agencji-zatrudnienia

Agencja zatrudnienia pomaga biznesowi

Współpraca z agencją zatrudnienia EWL pozwoliła klientowi zniwelować braki kadrowe, co pozwoliło mu skupić się na realizacji zamówień oraz usprawnieniu ścieżki rozwoju pracowników.

Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy elastyczny model współpracy, którego istotnymi elementami były:

  • Rekrutacja cudzoziemców chętnych do pracy w branży elektronicznej;
  • Powołanie na projekcie lidera, którego głównym zadaniem był wsparcie klienta oraz pomoc w onboardingu pracowników.

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych przedsiębiorstwach, z każdej branży, które zatrudniają cudzoziemców w dużych ilościach. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość