Rola onboardingu oraz doradztwa legalizacyjnego w obniżeniu rotacji

Najważniejsze informacje

Kompleksowa legalizacja cudzoziemców

Klient

Szeroko rozpoznawalna na polskim rynku marka działająca w branży logistycznej i spożywczej. Firma zatrudnia ponad 4800 pracowników w 16 centrach dystrybucyjnych, z których produkty dostarczane są do ponad 3 tys. sklepów w całej Polsce.

rekrutacja-pracownikow-do-sklepow-i-magazynow

Rekrutacja pracowników zarówno do sklepów, jak i centrów logistycznych

Klient zgłosił się do nas z zapotrzebowaniem na pracowników gotowych do pracy zarówno w sklepach, gdzie główną czynnością byłoby rozkładanie towaru, jak i w centrach dystrybucyjnych, w których głównym zadaniem pracowników jest kompletacja towaru i przygotowanie go do transportu.

Lokalny rynek nie był w stanie zaspokoić potrzeb kadrowych klienta, dlatego zdecydował się skorzystać z naszej pomocy w zakresie rekrutacji.

Kandydaci nie musieli cechować się wysokimi umiejętnościami ani specjalnymi kompetencjami, jednak istotnym było uniknięcie rotacji, dlatego klientowi zależało, by pracownicy pozostali z nim na dłużej.

onboarding-pracownikow-tymczasowych

Pomoc w przedłużeniu pobytu w Polsce oraz jakościowy onboarding

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy w 2017 roku i trwa ona do dziś. Zaczęliśmy od pojedynczych zamówień a teraz regularnie dostarczamy klientowi pracowników zgodnie z jego zapotrzebowaniem. Kilkuletnie doświadczenie we współpracy z klientem oraz stały kontakt przełożyły się na jeszcze skuteczniejsze zaspokojenie jego potrzeb.

Prócz dostarczenia klientowi kandydatów do pracy zarówno w sklepach, jak i centrach dystrybucyjnych, istotną kwestią było obniżenie wskaźnika rotacji wśród personelu.

Rozumiejąc, jak istotnym w uniknięciu rotacji jest skuteczny onboarding, zdecydowaliśmy się na umieszczenie na projekcie brygadzisty, który, już na miejscu, szkoli pracowników. Ponadto nasza agencja zapewniła pracownikom kompleksowe i darmowe wsparcie w uzyskaniu zezwolenia na pobyt w kraju.

obnizenie-rotacji-wsrod-pracownikow-tymczasowych

Uzupełnienie kadr i obniżenie rotacji

Dzięki współpracy z EWL klient zwiększył liczbę pracowników w lokalizacjach, na których odczuwał braki kadrowe. Nasza firma zrekrutowała 20 cudzoziemców do pracy, zaś klient regularnie zgłasza się do nas z kolejnymi zamówieniami.

Powołanie brygadzisty, który ułatwia nowym pracownikom onboarding oraz bezpłatne wsparcie ich w zakresie uzyskania zezwolenia na pobyt w kraju, przełożyło się na zniwelowanie rotacji na projekcie, co było jedną z istotniejszych kwestii dla klienta.

Niemniej cennym rezultatem jest ciągła współpraca i rozwój biznesu po obu stronach. Klient posiada 16 centrów dystrybucyjnych, zaś do 11 z nich dostarczamy pracowników. Współpracując z naszą firmą klient zyskał również pewność, że otwierając kolejne centrum dystrybucyjne w Polsce nie będzie musiał obawiać się o brak rąk do pracy.

zalety-wspolpracy-z-agencja-pracy

Agencja pracy pomaga rozwijać biznes

W efekcie współpracy z agencją zatrudnienia EWL klient nie tylko zniwelował braki kadrowe, ale również znacznie obniżył rotację personelu tymczasowego. Pozwoliło mu to skupić się na rozwoju swojego biznesu oraz usprawnieniu ścieżki rozwoju pracowników.

Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy model współpracy, którego istotnymi elementami było:

  • Rekrutacja cudzoziemców chętnych do pracy w branży logistycznej i spożywczej;
  • Powołanie na projekcie brygadzisty, którego głównym zadaniem był skuteczny onboarding pracowników;
  • Bezpłatna pomoc pracownikom w wyrobieniu karty pobytu, umożliwiającej przedłużenie pobytu i pracy w Polsce.

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych przedsiębiorstwach, z każdej branży, które zatrudniają cudzoziemców w dużych ilościach. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość

Warto przeczytać

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).