Operatorzy wózków widłowych dla twojej firmy

Najważniejsze informacje

Szybka rekrutacja operatorów wózków widłowych

Klient

Firma działająca w branży logistycznej, zatrudniająca ponad 27 tysięcy pracowników. Klient oferuje usługi typowe dla logistyki kontraktowej, czyli magazynowanie, co-packing, transport oraz optymalizację łańcucha dostaw.

rekrutacja-pracownikow-do-sklepow-i-magazynow

Poszukiwani doświadczeni operatorzy

Klient zatrudniający ponad 27 tysięcy pracowników i będący jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży logistycznej w Polsce, zdecydował się na uruchomienie nowej platformy magazynowej w kolejnej lokalizacji. Ponieważ przedsięwzięcie to wiązało się z koniecznością dostarczenia pracowników w planowanym terminie klient zdecydował się skorzystać z pomocy EWL.

Współpraca z EWL pozwoliła rozwiązać mu problem z brakiem doświadczonych operatorów wózków widłowych unoszących. Klient oczekiwał rekrutacji pracowników nie tylko z niezbędnymi uprawnieniami, ale również z doświadczeniem w kompletacji i pracy na magazynie.

rekrutacja-operatorow-wozkow-widlowych

Doświadczenie w branży logistycznej kluczem do sukcesu

Jednym z ważniejszych czynników, mających wpływ na skuteczność rekrutacji była praca dedykowanej biznes linii EWL Logistic, a także obecności Project Managera współpracującego z klientem i znającego specyfikę firmy. Pozwoliło to przyśpieszyć nie tylko proces rekrutacji, ale także ułatwiło początku działalności na nowej lokalizacji.

Dzięki tym zabiegom mieliśmy szasnę przygotować plan działania, który przewidywał nie tylko odpowiedni system wdrożeniowy dla pracowników, ale również system bonusowy związany z wydajnością operatorów. Kolejnym kluczowym elementem było powołanie doświadczonych brygadzistów, którzy w początkowym etapie pracy na nowej lokalizacji wspierali klienta.

 

zaspokojenie-deficytu-kadrowego

Zakwaterowanie i transport pracowników po stronie agencji

Współpracując z naszą firmą klient mógł w terminie uruchomić nową lokalizację, na której pracę rozpoczęli doświadczeni operatorzy wózków widłowych oraz brygadziści przydzieleni do poszczególnych obszarów. Dzięki kompleksowej obsłudze ze strony EWL klient nie musiał troszczyć się o zakwaterowanie oraz transport pracowników.

Zrekrutowaliśmy 30 operatorów wózków widłowych w zaledwie trzy tygodnie. Pozwoliło to klientowi nie tylko obniżyć koszty zatrudnienia, ale również, dzięki doświadczeniu kandydatów, uniknąć rotacji ze względu na nieznajomość procesów w pracy na magazynie.

lider-rynku-legalizacji-zatrudnienia-cudzoziemców-ewl-group

Warto wiedzieć

W efekcie współpracy z agencją zatrudnienia EWL klient nie tylko zniwelował braki kadrowe, ale również zyskał brygadzistów, którzy sprawnie zarządzają pracownikami. Skuteczność EWL umożliwiła mu również skupienie się na rozwoju swojego biznesu, dzięki pozostawieniu kwestii zakwaterowania i transportu po stronie EWL.

Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy model współpracy, którego istotnymi elementami było:

  • Doświadczenie EWL we współpracy z firmami z branży logistycznej,
  • Powołanie brygadzistów, którzy zapewnili klientowi pełną elastyczność operacyjną,
  • Doświadczenie Project Managera, znającego specyfikę branży i firmy klienta.

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się również dobrze w innych przedsiębiorstwach z branży logistycznej, które zatrudniają operatorów wózków widłowych w dużych ilościach. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość

Warto przeczytać

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).