EWL – pomoc w rekrutacji na wielką skalę

Najważniejsze informacje

Rekrutacja dużej liczby pracowników EWL

Klient

Działająca na polskim rynku znana międzynarodowa firma zajmująca się produkcją baterii elektrycznych dla największych europejskich firm w branży automotive. Klient zatrudnia w naszym kraju łącznie ponad 10 000 pracowników w różnych lokalizacjach.

zaspokojenie-deficytu-kadrowego

Szybkie zaspokojenie dużego deficytu kadrowego

Klient zgłosił się do nas z zapotrzebowaniem na dużą liczbę pracowników produkcyjnych, podkreślając przy tym, że ze względu na wysokie potrzeby produkcyjne zależy mu by zaspokoić deficyty kadrowe w jak najkrótszym możliwym czasie.  

Ponieważ istotną rolę odgrywał czas, klient zdecydował się skorzystać z naszej pomocy w zakresie rekrutacji. Kandydaci nie musieli cechować się wysokimi umiejętnościami ani specjalnymi kompetencjami, bowiem byli potrzebni do wykonywania prostych prac na produkcji. 

wspolpraca-z-doswiadczona-agencja-pracy

Doświadczona agencja to stabilny partner

Naszą współpracę w zakresie dostarczenia wskazanej przez klienta liczby pracowników poprzedziła głęboka analiza potrzeb firmy, której elementami było m.in.:  zweryfikowanie szczegółów projektu, analiza możliwości rynkowych. Pozwoliło nam to przygotować odpowiednią ofertę handlową i rozpocząć współpracę z klientem. Nie bez znaczenia był również fakt stworzenia specjalnego oddziału EWL, zajmującego się tylko obsługą operacyjną tego klienta. 

Prócz dostarczenia klientowi kandydatów do pracy, również istotną kwestią było zapewnienie klientowi wysokiej jakości obsługi oraz uniknięcie rotacji wśród pracowników. Dlatego wszyscy zrekrutowani pracownicy przyjechali do Polski na podstawie wiz. Ponadto EWL cały czas precyzyjnie raportował na bieżąco o postępach rekrutacji i legalizacji pracowników, dzięki czemu klient zyskał spokój oraz mógł spokojnie przygotowywać szkolenia onboardingowe dla określonej liczby pracowników.

 

realizacja-zamowien-produkcyjnych

Realizacja zamówień oraz rozwój działalności

Dzięki współpracy z EWL klient zabezpieczył swoje potrzeby kadrowe. Rekrutując ponad 800 pracowników staliśmy się dla klienta jednym z ważniejszych partnerów w obszarze zabezpieczenia kadrowego. 

Innym cennym rezultatem jest ciągła współpraca i rozwój biznesu po obu stronach. Biorąc pod uwagę skalę współpracy, zdecydowaliśmy się na otwarcie dedykowanego obsłudze tego klienta biura, w którym zatrudnienie znalazło ponad 10 konsultantów przyporządkowanych do wydzielonych obszarów operacyjnych, co przełożyło się na jeszcze sprawniejszą obsługę klienta.  

agencja-zatrudnienia-ewl

Warto wiedzieć

Dzięki współpracy z agencją zatrudnienia EWL klient zniwelował braki kadrowe na produkcji, co pozwoliło mu skupić się na rozwoju swojego biznesu oraz usprawnieniu ścieżki rozwoju pracowników. Ponadto dzięki budowaniu relacji biznesowych opartych o zaufanie i skuteczność, zyskał niezawodnego partnera w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy model współpracy, którego istotnymi elementami było: 

  • Rekrutacja cudzoziemców chętnych do pracy w branży automotive, 
  • Otworzenie dedykowanego biura zatrudniającego konsultantów skupionych tylko na kwestiach związanych z obsługą tego klienta. 

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych przedsiębiorstwach, z każdej branży, które zatrudniają cudzoziemców w dużych ilościach. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość

Warto przeczytać

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).