Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników Opublikowano: 07.12.2022
Autor wpisu:Renata Ostrowska
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska
07.12.2022
Aktualności | Blog EWL

Bezpieczne planowanie zasobów personalnych. Zaufaj sprawdzonemu partnerowi.

Jak bezpiecznie zaplanować rekrutacje w firmie

Proces planowania personelu jest zadaniem trudnym. Trzeba umiejętnie określić cele i kierunki rozwoju firmy oraz z jak największą dokładnością oszacować ilu dodatkowych pracowników będzie potrzebnych, aby zrealizować plany.

Szczególnie w obecnej sytuacji rynkowej, kiedy wszystko szybko się zmienia – popyt, przepisy, a także potrzeby przedsiębiorstwa – działy HR stają przed niełatwym zadaniem. Rozwiązaniem, które znacząco usprawnia i uelastycznia proces planowania zasobów kadrowych jest skorzystanie z usług sprawdzonego dostawcy usług personalnych.

Spis treści

Strategiczne planowanie zasobów kadrowych – przygotuj się z wyprzedzeniem na wysoki sezon

Pozyskanie pracowników na polskim rynku pracy nie jest zadaniem łatwym. Niska stopa bezrobocia, duża konkurencja wśród pracodawców, a także stale rosnąca presja płacowa powodują, że proces zatrudnienia stale się wydłuża, a jego koszty rosną.

W przypadku branż, które cechują się sezonowością zatrudnienia sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Wielu pracodawców ma problemy z trafieniem do kandydatów, którzy są gotowi do podjęcia pracy w projektach czasowych. Często koszty marketingu rekrutacyjnego przy takich kampaniach znacznie przekraczają założone budżety, a i tak finalnie nie udaje się pokryć całego zapotrzebowania.

Pomoc sprawdzonej agencji pracy tymczasowej w takich sytuacjach nie tylko pozwala na optymalizację kosztów, ale także zabezpiecza ciągłość procesów. Doświadczony dostawca usług personalnych realizuje zamówienie zgodnie z ustalonym harmonogramem, dzięki czemu klient może być pewny, że zaplecze kadrowe jest odpowiednio zabezpieczone.

Leasing pracowników daje jeszcze jedną, kluczową przewagę w okresie niepewności gospodarczej – elastyczność. Praca tymczasowa pozwala na szybkie dopasowywanie struktury zatrudnienia do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. I to bez dodatkowych kosztów związanych z okresami wypowiedzeń (w przypadku redukcji personelu) czy wznowieniem rekrutacji (w przypadku wzrostu zapotrzebowania).

Dlaczego warto z wyprzedzeniem wybrać dostawcę usług personalnych?

Wybór agencji zatrudnienia do współpracy nie jest tak prosty i szybki, jakby się mogło wydawać. Na rynku istnieje ponad 5 000 podmiotów, które świadczą usługi pracy tymczasowej. To daje olbrzymie możliwości, ale także zwiększa ryzyko trafienia na nieodpowiedniego dostawcę. Warto poświęcić czas na spotkania z kilkoma agencjami pracy, zapytać o polecenia z innych zakładów o zbliżonym profilu i podjąć świadomą, przemyślaną decyzję.

Planowanie współpracy z agencją zatrudnienia z wyprzedzeniem daje jeszcze jedną przewagę. Firmy specjalizujące się w leasingu pracowników, takie jak EWL Group, stale monitorują rynek pracy i z wyprzedzeniem reagują na zachodzące na nim zmiany. Są świetnym doradcą w kształtowaniu polityki zatrudnienia oraz szacowaniu kosztów pracy dla przedsiębiorstw. 

Podpisanie kontraktu z dostawcą usług personalnych z wyprzedzeniem, bez presji czasu, nie wiąże się z żadnymi kosztami. Daje za to czas na kształtowanie komfortowego modelu współpracy, a także pewność, że wybór dokonany był „na chłodno”. Dzięki temu można spokojnie, wspólnie z wybranym partnerem biznesowym, przygotowywać się do wysokiego sezonu.

Bezpieczeństwo i pewność realizacji usług. Przekonaj się, że warto nam zaufać.

Bez względu na to czy wzrost zatrudnienia planowany jest za 3-, 6- czy 9- miesięcy warto już teraz zadbać o zabezpieczenie obsady personalnej i nie martwić się widmem braków kadrowych w przyszłości.

Doświadczona i godna zaufania agencja pracy tymczasowej zadba o realizację planów zatrudnienia, a jednocześnie ułatwi szacowanie kosztów i pozwoli na zachowanie niezbędnej w dzisiejszych realiach elastyczności struktury personalnej.

EWL Group od kilkunastu lat wspiera przedsiębiorstwa w kształtowaniu polityki kadrowej. Dzięki terminowej i rzetelnej obsłudze cieszymy się zaufaniem firm z różnych branż i sektorów gospodarki.

Prowadzimy dedykowane kampanie rekrutacyjne dopasowując kandydatów do oczekiwań  naszych klientów. Rekrutujemy doświadczonych specjalistów, inżynierów, operatorów wózków widłowych, a także pracowników wykonujących proste prace produkcyjne i magazynowe.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o spersonalizowane rozwiązania dla Twojej firmy.

Chcesz nawiązać współpracę z agencją pracy tymczasowej?

Od początku współpracy oferujemy Państwu pomoc w dokładnej analizie potrzeb i rekrutacji pracowników.

Skontaktuj się
Renata Ostrowska - agencja EWL - wynajem pracowników
Renata Ostrowska

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową