Opublikowano: 13.05.2021
Autor wpisu:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
13.05.2021
Aktualności | Raporty

Badanie EWL: Zaszczepić się w Polsce przeciwko COVID-19 chce ponad 36% imigrantów zarobkowych

36% cudzoziemców pracujących w Polsce chciałoby się zaszczepić w naszym kraju przeciwko COVID-19. Świadczą o tym wyniki badania socjologicznego “Pracownik zagraniczny w dobie pandemii” przeprowadzonego w kwietniu i maju 2021 przez agencję EWL Group oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Badanie pokazało, że 36,1% pracowników zagranicznych jest gotowych zaszczepić się przeciwko koronawirusowi w Polsce, gdyby istniała taka możliwość. Nie wyraża gotowości do zaszczepienia się w naszym kraju 31,1% ankietowanych. Niemal co trzeci (32%) migrant zarobkowy nie jest zdecydowany w kwestii szczepienia się w Polsce. Ponadto zaledwie blisko jeden procent badanych (0,8%) zadeklarowało, że jest już po szczepieniu przeciwko COVID-19 lub w jego trakcie.

“Przewidujemy, że liczba pracowników zagranicznych chętnych by zaszczepić się w Polsce będzie rosła. Wynika to z faktu, że część migrantów zaszczepi się w naszym kraju indywidualnie, a z drugiej strony istotna jest również świadomość, że w Polsce będą mogli zaszczepić się szybciej niż w swoim kraju”

– podkreśla Michał Wierzchowski, dyrektor sprzedaży EWL Group.

Michał Wierzchowski dodaje, że agencja podjęła już decyzję o zorganizowaniu szczepień dla swoich pracowników zagranicznych, którzy chcą się zaszczepić oraz ma też kilka pomysłów, które pomogą przekonać niezdecydowanych. 

Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami płynącymi z resortu zdrowia, obcokrajowcy posiadający legalny pobyt na terenie Polski mogą bezpłatnie skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Anatoliy Zymnin

Zapisz się do Newslettera EWL

Otrzymuj podobne wiadomości na swoją skrzynkę mailową