Wzrasta liczba obcokrajowców na stanowiskach kierowniczych

O 43 proc. wzrosła liczba pozwoleń na pracę dla cudzoziemców na stanowiska doradcze, eksperckie i menedżerskie. Wojewodowie coraz częściej wydają zezwolenia na pracę cudzoziemców pochodzących spoza Unii Europejskiej. W ubiegłym roku taką zgodę otrzymało ponad 127,4 tys. obcokrajowców – o 94 proc. więcej niż w roku poprzednim. W tym roku rekord ten prawdopodobnie zostanie pobity, wskazują na to dane za styczeń i luty.

Dyrektor z Ukrainy poszukiwany

Wojewodowie coraz częściej wydają zezwolenia na pracę cudzoziemców pochodzących spoza Unii Europejskiej. W ubiegłym roku taką zgodę otrzymało ponad 127,4 tys. obcokrajowców – o 94 proc. więcej niż w roku poprzednim. W tym roku rekord ten prawdopodobnie zostanie pobity, wskazują na to dane za styczeń i luty.

„Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają pracowników zarówno z krajów Europy Wschodniej, jak i Azji, ponieważ mają oni wiele zalet. Są często dobrymi fachowcami i mają dużą motywację do pracy, bo u nas zarabiają nawet kilkakrotnie więcej niż u siebie” – ocenia Andrzej Korkus, prezes firmy rekrutacyjnej EWL.
Screenshot_5

Dyrektor z Ukrainy poszukiwany

O 43 proc. wzrosła liczba pozwoleń na pracę dla cudzoziemców na stanowiska doradcze, eksperckie i menedżerskie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wojewodowie coraz częściej wydają zezwolenia na pracę cudzoziemców pochodzących spoza Unii Europejskiej. W ubiegłym roku taką zgodę otrzymało ponad 127,4 tys. obcokrajowców – o 94 proc. więcej niż w roku poprzednim. W tym roku rekord ten prawdopodobnie zostanie pobity, wskazują na to dane za styczeń i luty.

http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1751136,Dyrektor-z-Ukrainy-poszukiwany

Screenshot_4

Dyrektor z Ukrainy poszukiwany

O 43 proc. wzrosła liczba pozwoleń na pracę dla cudzoziemców na stanowiska doradcze, eksperckie i menedżerskie.

Dyrektor z Ukrainy poszukiwany – Praca i Kariera – praca, kariera, prawo pracy, praca za granicą, rekrutacja – GazetaPrawna.pl – Wojewodowie coraz częściej wydają zezwolenia na pracę cudzoziemców pochodzących spoza Unii Europejskiej. W ubiegłym roku taką zgodę otrzymało ponad 127,4 tys. obcokrajowców – o 94 proc. więcej niż w roku poprzednim. To rekordowa liczba na tle lat poprzednich – wynika z danych Ministerstwa Rodziny i Pracy. W tym roku rekord ten będzie prawdopodobnie pobity, wskazują na to dane za styczeń i luty. Według nich wydano w tym czasie około 30 tys. zezwoleń – ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to w całym roku może ich być ponad ćwierć miliona.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1034211,zatrudnianie-cudzoziemcow-pozwolenia-na-prace-w-polsce.html 

Screenshot_2

Doradztwo zawodowe i punkt informacyjny dla cudzoziemców w ramach projektu „Migrant Stacja”

Pragniemy z przyjemnością poinformować o oficjalnym rozpoczęciu projektu „Migrant Stacja”, który zostanie zainaugurowany 11 maja otwarciem punktu informacyjnego dla cudzoziemców w Warszawie. Wraz z rosnącą skalą zatrudnienia cudzoziemców w Polsce, potrzeba znajomości praw i obowiązków na rynku pracy wśród migrantów jest obecnie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Uproszczone procedury legalizacyjne oraz rosnąca chęć zatrudniania cudzoziemców przez polskich pracodawców nie zawsze przekładają się jednak na bezpieczeństwo wykonywanej pracy.

Organizatorzy projektu „Migrant Stacja” zwracają uwagę na skalę potencjalnych nadużyć, które wiążą się z dużym przyrostem migracji zarobkowych. Cudzoziemcy przybywający do Polski często padają ofiarą nieuczciwych pośredników, nie posiadają też dostatecznej wiedzy, aby skutecznie poszukiwać pracy w Polsce lub ubiegać się o niezbędne do dalszego pobytu i pracy dokumenty legalizacyjne. „Od maja cudzoziemcy odwiedzający dworzec Warszawa Zachodnia będą mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat pracy i pobytu w Polsce w nowo otwartym punkcie informacyjnym dla obcokrajowców, który przygotowujemy we współpracy z administratorem dworca, PKS Polonus S.A..” – mówi Monika Ołów, koordynatorka projektów Fundacji Wspierania Migrantów na Rynku Pracy „EWL”.

Otwarty w dni robocze na hali głównej dworca punkt informacyjny to nie jedyny element programu rozpoczynanego w maju projektu. Przedstawiciele fundacji świadczyć będą dla cudzoziemców doradztwo zawodowe, które obejmować będzie również specjalistyczne poradnictwo dla osób z polskim pochodzeniem, w tym repatriantów i osób posiadających Kartę Polaka. W ramach punktu odbywać się będą również cykliczne spotkania informacyjne. W odbywających się raz w miesiącu spotkaniach, oprócz przedstawicieli fundacji, wezmą również reprezentanci innych organizacji pozarządowych oraz instytucji rynku pracy.

Więcej informacji w folderze:

[doc id=43436] Prezentacja Migrant stacja  

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Niech świąteczny czas wprowadzi do Państwa życia spokój, harmonię i radość w podziękowaniu za dotychczasową współpracę życzy zespół EWL Group.

1

Otwarcie nowego oddziału EWL Group w Kiszyniowie (Mołdawia)

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowego oddziału EWL Group w Mołdawii. Nowo uruchomione biuro będzie świadczyło usługi zatrudnienia dla mołdawskich obywateli na rynku polskim.  Jest to kolejny krok firmy, mający na celu zwiększenie komfortu obsługi klienta w regionie Europy Środkowo-Wschodniej poprzez wprowadzane elastyczne rozwiązania  dla pracodawców.

Otwarcie oddziału spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony mołdawskich mediów. Więcej na temat planów rozwoju i perspektyw na tym rynku opowiedziała w wywiadzie dla mołdawskiej telewizji Anetta Guzek-Roszyk, Dyrektor ds. Rozwoju Rynków Wschodnich EWL Group.

unnamed