Rekrutacja i zatrudnienie lekarzy z Ukrainy

Na portalach ogłoszeniowych stale pojawiają się oferty pracy: “zatrudnię lekarza” . Trudno się temu dziwić. Według danych Bankier.pl, w 2019 roku w naszym kraju brakowało 68 tys. lekarzy różnych specjalizacji. W 2021 roku w Polsce na tysiąc mieszkańców przypadało 2,4 specjalistów, podczas gdy średnia europejska wynosi 3,4. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku pielęgniarek. Z 5600 absolwentów i absolwentek pielęgniarstwa z uprawnieniami, mniej niż połowa podjęła pracę w zawodzie.

Obecnie zatrudniony personel medyczny kontynuuje pracę pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego. W innym przypadku, część placówek medycznych musiałaby  zostać zamknięta. Zarówno szpitale państwowe, jak i prywatne placówki medyczne borykają się z problemami kadrowymi, a przemęczony personel podejmuje  dodatkowe  dyżury, by zapewnić pacjentom należytą opiekę.

W celu zniwelowania wspomnianych problemów, stworzyliśmy usługę, która polega na rekrutacji i legalizacji zatrudnienia personelu medycznego z Europy Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że zatrudnienie lekarzy z Ukrainy to gwarancja fachowej opieki medycznej na kolejne lata.

Rekrutacja i zatrudnienie personelu medycznego — na czym polega nasza usługa i kto na niej zyska

Nasza usługa — w telegraficznym skrócie — to zatrudnienie i rekrutacja kadry medycznej, głównie z Krajów Europy Wschodniej. Zajmujemy się rekrutacją i legalizacją zatrudnienia, w kontekście lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy w Polsce. Po naszej stronie leży więc przetłumaczenie niezbędnych dokumentów na język polski.

Nasza usługa powstała z myślą o dyrektorach placówek medycznych, których problemem są braki kadrowe na lokalnym rynku pracy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach, zatrudnienie lekarza lub pielęgniarki stanowi nie lada wyzwanie, a rekrutacja bywa czasochłonna. Dlatego łączymy wykwalifikowaną kadrę medyczną z Białorusi i Ukrainy, z podmiotami, które chętnie zatrudniają specjalistów.


Zapytaj o pełną ofertę


Wiemy, że do tego niezbędne jest świetne CV w języku polskim oraz doskonałe przygotowanie kandydata do rozmowy rekrutacyjnej, a także prezentacji przed Izbą Lekarską i w Ministerstwie Zdrowia. Dzięki takim działaniom potencjalny pracownik czuje się pewnie, poszukując pracy w naszym kraju.

Zatrudnienie, rekrutacja lekarzy i pielęgniarek — nasze wartości

Agencja pracy dla pielęgniarek i lekarzy to nie jedyne miejsce, w którym wspomniani specjaliści mogą znaleźć pracę. Nasza usługa to korzystne rozwiązanie, zarówno dla pracodawcy, jak i przyszłego pracownika. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Rekrutacje medyczne i zatrudnienie przebiegają u nas zgodnie z zasadą win-win. Naszym celem jest to, by spełnić oczekiwania zarówno kandydata, jak i właściciela czy dyrektora placówki medycznej, którego zamiarem jest np. zatrudnienie lekarzy z Ukrainy lub innych krajów Europy Wschodniej.

Dlatego też, na początku współpracy skupiamy się na poznaniu i szczegółowej analizie potrzeb klientów. Klientem jest dla nas zarówno pracodawca, jak i potencjalny pracownik. Choć jesteśmy w stanie zrekrutować dużą liczbę pracowników w krótkim czasie, stawiamy na indywidualne podejście. W naszej agencji kandydat to nie tylko kolejne CV czy rozmowa rekrutacyjna do przeprowadzenia, ale przede wszystkim człowiek, który ma określone potrzeby i preferencje.


Przeczytaj jak działamy w rekrutacji personelu medycznego:


Dbamy o to, by np. pielęgniarka i ukraiński lekarz w Polsce zarabiali tyle samo i mieli podobne warunki pracy, co ich współpracownicy. Takimi samymi zasadami kierujemy się w relacjach biznesowych, bo wierzymy, że transparentna komunikacja pozwala tworzyć przyjazne środowisko pracy. Cechuje nas elastyczne podejście i otwartość na potrzeby branży medycznej.

Brak personelu medycznego, czyli zatrudnię lekarza

Jeśli w Państwa głowie pojawiła się myśl “zatrudnię lekarza z Ukrainy” lub “zatrudnienie pielęgniarki z Ukrainy”, nie są Państwo odosobnieni. Liczba takich zapytań jak ”pielęgniarki z Ukrainy 2022” i “zatrudnienie lekarzy z Ukrainy 2022”, wpisywanych w Google rośnie z miesiąca na miesiąc.

W krajach Europy Wschodniej każdy specjalista medyczny otrzymuje doskonałe wykształcenie. Wielu z nich wyjeżdża i poszukuje zatrudnienia właśnie w naszym kraju. Trudno się temu dziwić. Lekarze z Białorusi w Polsce mogą liczyć na dużo wyższe zarobki niż w swojej ojczyźnie. To samo dotyczy personelu medycznego z Ukrainy. Lekarze spoza UE w Polsce również mogą uzupełnić pogłębiające się braki kadrowe.

Choć w polskich placówkach medycznych czekają wolne miejsca pracy, wielu dyrektorów i właścicieli szpitali nadal obawia się czasochłonnych formalności i legalizacji zatrudnienia cudzoziemców. Za błędy i niedotrzymanie terminów grożą bowiem duże kary, szczególnie jeśli okaże się, że np. lekarka z Ukrainy pracuje nielegalnie. Korzystając ze wsparcia naszego zespołu, który specjalizuje się w rekrutacji medycznej cudzoziemców, unikną Państwo wszystkich tych problemów.

Rekrutacja lekarzy i pielęgniarek przez agencje — dlaczego warto

Procedury, doświadczenie i relacje — dzięki tym cechom nasze rekrutacje są skuteczne. Placówki medyczne zyskują wykwalifikowanych specjalistów, którzy zawierają kontrakty na wiele lat, a pielęgniarki i lekarze z Ukrainy w Polsce mogą liczyć na satysfakcjonujące zarobki, dobre warunki pracy i rozwój zawodowy. Jak to możliwe? Nasza agencja pracy pozostaje w stałym kontakcie z absolwentami kierunków medycznych, a także z osobami, które myślą o relokacji do Polski:

  • zapisujemy na kursy języka polskiego medycznego, dzięki czemu pracownik może przeprowadzić wywiad medyczny i diagnozować pacjentów już od pierwszego dnia pracy,
  • rekrutujemy lekarzy z różnym wykształceniem, nie tylko internistów, dzięki czemu nawet rzadka specjalizacja nie stanowi problemu,
  • oferujemy elastyczne formy zatrudnienia — umowę o pracę lub B2B, dzięki czemu mają Państwo dostęp do większej liczby kandydatów,
  • zajmujemy się tłumaczeniem dokumentacji, dzięki czemu mają Państwo pewność, że zatrudniony pracownik jest specjalistą,
  • nie pobieramy dodatkowych opłat za pośrednictwo, dzięki czemu wiedzą Państwo, już od samego początku, na jakich zasadach współpracujemy.

Jeśli planują Państwo zatrudnić lekarzy i pielęgniarki z Europy Wschodniej i zlikwidować braki kadrowe w swojej placówce, zachęcamy do kontaktu.

Zapraszamy do kontaktu!
Z pewnością dopasujemy najlepsze rozwiązanie na miarę potrzeb Państwa firmy.

Anna Wojdalska
Director EWL Med
Zapytaj o pełną ofertę