Rekrutacja i zatrudnienie lekarzy z Ukrainy

Na portalach ogłoszeniowych stale pojawiają się oferty pracy: “zatrudnię lekarza” . Trudno się temu dziwić. Według danych Bankier.pl, w 2019 roku w naszym kraju brakowało 68 tys. lekarzy różnych specjalizacji. W 2021 roku w Polsce na tysiąc mieszkańców przypadało 2,4 specjalistów, podczas gdy średnia europejska wynosi 3,4. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku pielęgniarek. Z 5600 absolwentów i absolwentek pielęgniarstwa z uprawnieniami, mniej niż połowa podjęła pracę w zawodzie.

Obecnie zatrudniony personel medyczny kontynuuje pracę pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego. W innym przypadku, część placówek medycznych musiałaby  zostać zamknięta. Zarówno szpitale państwowe, jak i prywatne placówki medyczne borykają się z problemami kadrowymi, a przemęczony personel podejmuje  dodatkowe  dyżury, by zapewnić pacjentom należytą opiekę.

W celu zniwelowania wspomnianych problemów, stworzyliśmy usługę, która polega na rekrutacji i legalizacji zatrudnienia personelu medycznego z Europy Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że zatrudnienie lekarzy z Ukrainy to gwarancja fachowej opieki medycznej na kolejne lata.

Rekrutacja i zatrudnienie personelu medycznego — na czym polega nasza usługa i kto na niej zyska

Nasza usługa — w telegraficznym skrócie — to zatrudnienie i rekrutacja kadry medycznej, głównie z Krajów Europy Wschodniej. Zajmujemy się rekrutacją i legalizacją zatrudnienia, w kontekście lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy w Polsce. Po naszej stronie leży więc przetłumaczenie niezbędnych dokumentów na język polski.

Nasza usługa powstała z myślą o dyrektorach placówek medycznych, których problemem są braki kadrowe na lokalnym rynku pracy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach, zatrudnienie lekarza lub pielęgniarki stanowi nie lada wyzwanie, a rekrutacja bywa czasochłonna. Dlatego łączymy wykwalifikowaną kadrę medyczną z Białorusi i Ukrainy, z podmiotami, które chętnie zatrudniają specjalistów.


Zapytaj o pełną ofertę


Wiemy, że do tego niezbędne jest świetne CV w języku polskim oraz doskonałe przygotowanie kandydata do rozmowy rekrutacyjnej, a także prezentacji przed Izbą Lekarską i w Ministerstwie Zdrowia. Dzięki takim działaniom potencjalny pracownik czuje się pewnie, poszukując pracy w naszym kraju.

Zatrudnienie, rekrutacja lekarzy i pielęgniarek — nasze wartości

Agencja pracy dla pielęgniarek i lekarzy to nie jedyne miejsce, w którym wspomniani specjaliści mogą znaleźć pracę. Nasza usługa to korzystne rozwiązanie, zarówno dla pracodawcy, jak i przyszłego pracownika. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Rekrutacje medyczne i zatrudnienie przebiegają u nas zgodnie z zasadą win-win. Naszym celem jest to, by spełnić oczekiwania zarówno kandydata, jak i właściciela czy dyrektora placówki medycznej, którego zamiarem jest np. zatrudnienie lekarzy z Ukrainy lub innych krajów Europy Wschodniej.

Dlatego też, na początku współpracy skupiamy się na poznaniu i szczegółowej analizie potrzeb klientów. Klientem jest dla nas zarówno pracodawca, jak i potencjalny pracownik. Choć jesteśmy w stanie zrekrutować dużą liczbę pracowników w krótkim czasie, stawiamy na indywidualne podejście. W naszej agencji kandydat to nie tylko kolejne CV czy rozmowa rekrutacyjna do przeprowadzenia, ale przede wszystkim człowiek, który ma określone potrzeby i preferencje.


Przeczytaj jak działamy w rekrutacji personelu medycznego:


Dbamy o to, by np. pielęgniarka i ukraiński lekarz w Polsce zarabiali tyle samo i mieli podobne warunki pracy, co ich współpracownicy. Takimi samymi zasadami kierujemy się w relacjach biznesowych, bo wierzymy, że transparentna komunikacja pozwala tworzyć przyjazne środowisko pracy. Cechuje nas elastyczne podejście i otwartość na potrzeby branży medycznej.

Brak personelu medycznego, czyli zatrudnię lekarza

Jeśli w Państwa głowie pojawiła się myśl “zatrudnię lekarza z Ukrainy” lub “zatrudnienie pielęgniarki z Ukrainy”, nie są Państwo odosobnieni. Liczba takich zapytań jak ”pielęgniarki z Ukrainy 2022” i “zatrudnienie lekarzy z Ukrainy 2022”, wpisywanych w Google rośnie z miesiąca na miesiąc.

W krajach Europy Wschodniej każdy specjalista medyczny otrzymuje doskonałe wykształcenie. Wielu z nich wyjeżdża i poszukuje zatrudnienia właśnie w naszym kraju. Trudno się temu dziwić. Lekarze z Białorusi w Polsce mogą liczyć na dużo wyższe zarobki niż w swojej ojczyźnie. To samo dotyczy personelu medycznego z Ukrainy. Lekarze spoza UE w Polsce również mogą uzupełnić pogłębiające się braki kadrowe.

Choć w polskich placówkach medycznych czekają wolne miejsca pracy, wielu dyrektorów i właścicieli szpitali nadal obawia się czasochłonnych formalności i legalizacji zatrudnienia cudzoziemców. Za błędy i niedotrzymanie terminów grożą bowiem duże kary, szczególnie jeśli okaże się, że np. lekarka z Ukrainy pracuje nielegalnie. Korzystając ze wsparcia naszego zespołu, który specjalizuje się w rekrutacji medycznej cudzoziemców, unikną Państwo wszystkich tych problemów.

Rekrutacja lekarzy i pielęgniarek przez agencje — dlaczego warto

Procedury, doświadczenie i relacje — dzięki tym cechom nasze rekrutacje są skuteczne. Placówki medyczne zyskują wykwalifikowanych specjalistów, którzy zawierają kontrakty na wiele lat, a pielęgniarki i lekarze z Ukrainy w Polsce mogą liczyć na satysfakcjonujące zarobki, dobre warunki pracy i rozwój zawodowy. Jak to możliwe? Nasza agencja pracy pozostaje w stałym kontakcie z absolwentami kierunków medycznych, a także z osobami, które myślą o relokacji do Polski:

  • zapisujemy na kursy języka polskiego medycznego, dzięki czemu pracownik może przeprowadzić wywiad medyczny i diagnozować pacjentów już od pierwszego dnia pracy,
  • rekrutujemy lekarzy z różnym wykształceniem, nie tylko internistów, dzięki czemu nawet rzadka specjalizacja nie stanowi problemu,
  • oferujemy elastyczne formy zatrudnienia — umowę o pracę lub B2B, dzięki czemu mają Państwo dostęp do większej liczby kandydatów,
  • zajmujemy się tłumaczeniem dokumentacji, dzięki czemu mają Państwo pewność, że zatrudniony pracownik jest specjalistą,
  • nie pobieramy dodatkowych opłat za pośrednictwo, dzięki czemu wiedzą Państwo, już od samego początku, na jakich zasadach współpracujemy.

Jeśli planują Państwo zatrudnić lekarzy i pielęgniarki z Europy Wschodniej i zlikwidować braki kadrowe w swojej placówce, zachęcamy do kontaktu.

Zapraszamy do kontaktu!
Z pewnością dopasujemy najlepsze rozwiązanie na miarę potrzeb Państwa firmy.

Mariana Semeniuk z agencji zatrudnienia EWL
Mariana Semeniuk
Dyrektor w EWL Partners
Zapytaj o pełną ofertę

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).