Rekrutacja personelu do placówek medycznych

Najważniejsze informacje

Zatrudnię lekarzy

Klient

Firma działająca w branży medycznej, zatrudniająca ponad 70 specjalistów, w tym lekarzy oraz pielęgniarki. W ofercie klienta znajdują się podstawowe oraz specjalistyczne usługi zdrowotne, w tym rehabilitacje, fizykoterapia, diagnostyka laboratoryjna oraz obrazowa.

rekrutacja-lekarzy-dentystow-internistow-pediatrow-kardilogow-pieliegniarek

Potrzebni specjaliści

Klient zdecydował się powierzyć nam poszukiwania i rekrutację kandydatów na stanowisko ginekologa i położnej. Istotnym warunkiem była znajomość języka polskiego, posiadanie odpowiedniej specjalizacji oraz kwalifikacji. Ponadto, przygotowując się do otworzenia nowych placówek, firma poszukiwała również możliwości uruchomienia linii teleporad w języku ukraińskim dla uchodźców przebywających w Polsce.

Posiadane przez nas doświadczenie w rekrutacji lekarzy, dentystów, internistów, pediatrów i kardiologów oraz pielęgniarek dla krajowych klientów, a także opiekunek medycznych dla klientów z krajów Unii Europejskiej, pozwoliły nam zaspokoić potrzeby naszego partnera.

pomoc-przy-rekrutacji-lekarzy

Profesjonalna pomoc na każdym z etapów rekrutacji

Przed rozpoczęciem procesu rekrutacyjnego odbyliśmy z klientem szereg spotkań, które pozwoliły nie tylko dokładnie określić jego potrzeby, ale dały również możliwość przedstawienia mu, opracowanych przez nas wcześniej, trzech modeli zatrudnienia cudzoziemców w zawodach medycznych.

Równie istotnym dla całego procesu rekrutacji specjalistów było nasze doświadczenie legalizacyjne. Warto podkreślić, że sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania EWL w takie element procesu zatrudnienia jak:

  • pomoc kandydatom w przygotowaniu CV,
  • umówienie i przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej,
  • legalizacji pobytu w Polsce,
  • zapisy na branżowe kursy języka polskiego,
  • pomoc w kwestiach związanych z Ministerstwem Zdrowia i Izbą Lekarską.
pomoc-w-relokacji-lekarzy

Akomodacja i transport pracowników po stronie agencji

Dzięki współpracy z naszą firmą klient mógł jeszcze skuteczniej docierać do przebywających w Polsce pacjentów z Ukrainy oraz poszerzyć swój personel o wykwalifikowanych specjalistów z zagranicy.

Zaangażowanie całej naszej sieci partnerskiej, gwarantowane przez specustawę przyśpieszenie wydawania decyzji przez Ministerstwo Zdrowia z 6 miesięcy do miesiąca oraz profesjonalna pomoc w relokacji pozwoliły nam szybko i skutecznie zrealizować cel.

legalizacja-personelu-medycznego

Warto wiedzieć

W efekcie współpracy z agencją zatrudnienia EWL klient nie tylko zniwelował braki kadrowe, ale również otrzymał możliwość jeszcze skuteczniejszego docierania do ukraińskojęzycznych pacjentów.

Skuteczność EWL umożliwiła mu również skupić się na rozwoju swojego biznesu, dzięki pozostawieniu kwestii legalizacji oraz certyfikacji kandydatów po stronie EWL.

Aby osiągnąć założony cel wykorzystaliśmy nasze doświadczenie w rekrutacji personelu medycznego, którego istotnymi elementami było:

  • Doświadczenie EWL w rekrutacji personelu medycznego;
  • Wsparcie kandydatów na każdym z etapów legalizacji oraz certyfikacji;
  • Wsparcie kandydatów podczas relokacji oraz podejmowania pracy w Polsce.

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych przedsiębiorstwach z branży medycznej, takich jak: szpitale, kliniki, przychodnie, salony fizjoterapii, salony spa&beauty, które chciałby zatrudnić specjalistów spoza Polski. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość