Zapobieganie przestojom w produkcji żywności

Najważniejsze informacje

Klient

Duża międzynarodowa firma produkcyjna działająca w sektorze FMCG, zajmująca się produkcją popularnych przekąsek. Przedsiębiorstwo klienta zatrudnia ponad 500 osób w samej Polsce.

pracownicy-produkcyjni-od-zaraz-ewl

Pracownicy produkcyjni potrzebni od zaraz

Nasz klient borykał się z sezonową niestabilnością zatrudnienia. W krótkim czasie potrzeba było nowych pracowników produkcyjnych.

Współpraca z poprzednią agencją zatrudnienia nie przynosiła zadowalających wyników. W wysokim sezonie agencja nie była w stanie zrekrutować wystarczającej liczby osób z rynku lokalnego. Jednocześnie problem stanowił brak doświadczenia agencji w rekrutacji obcokrajowców.

Klient zwrócił się do nas o pomoc w zrekrutowaniu pracowników produkcyjnych, gdy już zauważalne były pierwsze skutki braków kadrowych. A ponieważ uszczuplony zespół produkcyjny w takiej firmie oznacza poważne przestoje w pracy lub nawet zmniejszenie produkcji – kluczowa była szybkość działania. Firma przedstawiła naszemu zespołowi konkretne oczekiwania względem kandydatów – pracownicy mieli odznaczać się sprawnością fizyczną, pozwalającą na efektywną pracę. 

Nasz klient chciał zatrudnić ponad 40 pracowników produkcyjnych w jak najkrótszym czasie. Ponieważ mieliśmy już do czynienia z podobnymi projektami w przeszłości, postanowiliśmy zrealizować projekt ze szczególnym naciskiem na czas realizacji.

Frame 1 (2)

Organizacja ludzi, noclegów i transportu

Po wstępnych rozmowach z przedstawicielami różnych departamentów, w trakcie wizyty w zakładzie klienta przedstawiliśmy proponowany plan działania i nasze możliwości rekrutacyjne oraz przewidywany czas realizacji zlecenia.

Bardzo cennym wkładem ze strony klienta było dokładne określenie wymagań co do zatrudnianych pracowników oraz opisanie oferty i specyfikę prowadzonej działalności. Otwarta komunikacja i nasze dobre zrozumienie sytuacji klienta otworzyły drogę do nawiązania współpracy. Dzięki temu kolejne spotkania miały już charakter stricte operacyjny.

W szacowaniu czasu realizacji projektu musieliśmy uwzględnić także zapas, potrzebny na właściwe przygotowanie pracowników do powierzanych zadań. Ważny było by, wszyscy pracownicy odbyli szkolenie na terenie zakładu i zostali kompleksowo przygotowani do wykonywania pracy. Niezbędne były także badania medycyny pracy oraz badania sanitarno-epidemiologiczne.

Pewną nowością przy realizacji tego projektu było zatrudnienie pracowników tymczasowych na podstawie umowy o pracęBył to punkt obowiązkowy na liście wymagań klienta, a na dany moment, większość kandydatów podchodziła sceptycznie do takiej formy zatrudnienia. Kluczem do sukcesu było właściwe przedstawienie pracownikom informacji i korzyści dotyczących tej formy współpracy. 

Poza samą rekrutacją nasze zespół zadbał także o zakwaterowanie pracowników w pobliżu miejsca pracy. Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami zaadaptowaliśmy na potrzeby tego projektu obiekt, który dotychczas służył zupełnie innym celom. Rozwiązaliśmy również kwestię transportu do i z pracy, organizując na miejscu flotę pojazdów i kierowców.

szybka-realizacja-rekrutacji-pracownikow-ewl

Szybka realizacja = ciągłość produkcji

Współpraca z agencją pracy tymczasowej EWL spełniła wszystkie oczekiwania klienta. Jasno przedstawione wymagania względem kandydatów oraz warunki zatrudnienia pozwoliły naszym rekruterom na bardzo szybką realizację projektu, a tym samym zagwarantowały ciągłość produkcji w zakładach klienta.

  • Dostarczyliśmy klientowi ponad 40 pracowników w czasie poniżej 15 dni.

Aby mieć pewność, że projekt przebiega bezproblemowo, wprowadziliśmy cykliczne spotkania z przedstawicielami klienta i cotygodniowe dyżury dla pracowników.

Należy również nadmienić, że wielu ze zrekrutowanych przez EWL pracowników nadal współpracuje z klientem (już na podstawie stałych umów o pracę), a  EWL Group jest obecnie głównym partnerem tej firmy jeśli chodzi o rekrutację pracowników tymczasowych.

uslugi-agencji-pracy-tymczasowej

Co zrobić, gdy moja agencja pracy nie dowozi?

Wybór EWL do tego projektu był dobrze przemyślany. Po wcześniejszych negatywnych doświadczeniach klient szukał agencji, która zrealizuje usługę na najwyższym możliwym poziomie i wywiąże się ze złożonych obietnic.

Jako partner wielu renomowanych firmy wiemy, dbamy by klienci otrzymywali kompleksową obsługę agencji zatrudnienia, w ramach której wchodzą:

  • Szybka rekrutacja pracowników na produkcję
  • Zapewnienie niezbędnych szkoleń i badań okresowych
  • Organizacja transportu i zakwaterowania dla personelu
  • Stały kontakt koordynatora z klientem

Rozwiązania zaproponowane i wdrożone przy tym projekcie z mogą zostać zastosowane również w innych firmach zajmujących się produkcją żywności. Szczególnie tam gdzie sezonowość produkcji wpływa na sposób pracy, a wydajność linii produkcyjnych zależy od liczebności zatrudnianego personelu.

Potrzebujesz podobnego rozwiązania?

Zostaw nam wiadomość