Optymalizacja kosztów pracy i struktury zatrudnienia

Najważniejsze informacje

Klient

Duża firma działająca od wielu lat w branży FMCG, produkująca m.in. napoje oraz produkty deserowe i śniadaniowe. Łącznie w dwóch zakładach produkcyjnych firma zatrudnia około 500 pracowników.

rozwiazanie-agencji-pracy-tymczasowej-ewl

Pracownicy na sezonowe wzrosty produkcji

Specyfiką działalności klienta jest duży wzrost realizacji w wysokim sezonie produkcyjnym, co wymaga zatrudnienia wielu pracowników tymczasowych w krótkim czasie. 

Z uwagi na specyfikę działalności przedsiębiorstwa, nasz klient poszukiwał pracowników do pomocy w najgorętszym okresie, ale z którymi nie planował związać się na dłuższy czas.  Zgłaszając się do naszej agencji, klient oczekiwał pomocy w zakresie pozyskania pracowników produkcyjnych (jednak nie musieli to być pracownicy wysoko wykwalifikowani) oraz magazynierów z uprawnieniami UDT.

Nasz klient chciał zatrudnić 50 pracowników tymczasowych w ciągu zaledwie miesiąca. Doświadczenie EWL w podobnych oraz w większych projektach pozwalało nam obrać za cel 100% realizacji tego zamówienia w wyznaczonym terminie.

Frame 1

Elastyczne formy współpracy - outsourcing

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy od spotkania i omówienia zasad współpracy, jakie w podobnych projektach proponuje zespół EWL. Klient określił wymagania co do zatrudnionych pracowników oraz opisał ofertę i obszar działalności przedsiębiorstwa. Po dokonaniu analizy zatrudnienia i poziomów produkcji, zespół EWL rozpoczął wdrażanie rozwiązań dopasowanych do zidentyfikowanej potrzeby klienta.

Nasi eksperci kompleksowo zajęli się rekrutacją potrzebnych pracowników. Organizacją transportu i zakwaterowania dla pracowników zajął się oddelegowany koordynator projektu, pozostający w stałym kontakcie z klientem.

Dodatkowo, zaproponowaliśmy stworzenie zespołu liderów, czyli pracowników z większym doświadczeniem i dłuższym stażem – do ich zadań należała pomoc nowym pracownikom oraz monitorowanie sytuacji na produkcji.

Istotnym czynnikiem, który przekonał klienta do współpracy z naszą agencją była zaproponowana forma rozliczenia w opcji outsourcingu, który jest jednocześnie gwarancją świadczenia usług najwyższej jakości.

pracownik-tymczasowy-na-linii-produkcyjnej-fmcg

Szybka rekrutacja na potrzeby produkcji

Dzięki współpracy z nami klient otrzymał w pełni zrealizowane zamówienie w krótkim czasie, nawet w okresie ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19.

  • Agencja EWL wywiązała się umowy i zatrudniła dla klienta 50 pracowników w niecały miesiąc.

Większość zamówień w trakcie współpracy z klientem zrealizowaliśmy w ciągu 7-10 dni, bazując na rynku lokalnym, co oznaczało brak konieczności odbywania kwarantanny. Dbając o zapewnienie klientowi pracowników najwyższej jakości, klient, pod nadzorem koordynatora EWL, przeszkolił wszystkich pracowników w ramach BHP oraz szkoleń stanowiskowych w ciągu jednego dnia.

Oznaczało to, że zaproponowane rozwiązania i szeroka baza rekruterów pozwoliły na osiągniecie 100% realizacji zamówień w wyznaczonym terminie. Współpraca z agencją EWL pozwoliła na zaspokojenie potrzeb rekrutacyjnych klienta, co miało olbrzymie znaczenie dla ciągłości produkcji w okresie zwiększonego zapotrzebowania na produkty.

Ponadto rozwiązania zaproponowane przez EWL pomogły klientowi w dopasowaniu poziomu zatrudnienia do poziomu produkcji.

agencja-pracy-ewl

Sprawdzony partner rekrutacji

Wybór EWL do tego projektu nie był przypadkowy. Klient wiedział już wcześniej, że jesteśmy sprawdzonym partnerem na polskim rynku agencji pracy tymczasowej.

Pracownicy dostarczeni przez agencję EWL polubili swoje miejsce pracy, a większość pracowników pracuje dla niego już ponad rok. Zatem kolejny z naszych klientów mógł przekonać się o właściwym doborze kandydatów do tego projektu.

Rekrutacja pracowników tymczasowych pozwala na zapewnienie stabilnego zasobu pracowników z zagranicy w sytuacji deficytu pracowników na rynku lokalnym. Współpraca z agencją EWL ułatwia pozyskanie pracowników tymczasowych (z Ukrainy oraz innych państw Europy Wschodniej).

Rozwiązania zaproponowane przez agencję pracy EWL mogą okazać się pomocne nie tylko w przypadku tego klienta, ale również innych firm działających w branży FMCG, niezależnie od tego, czy dane przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem żywności, chemii czy jeszcze innych produktów szybkozbywalnych.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość