Pozyskiwanie pracowników sezonowych w branży przetwórstwa ryb oraz owoców morza

Najważniejsze informacje

Rekrutacja pracowników tymczasowych i stałych

Klient

Lider branży przetwórstwa rybnego, działający w tym sektorze biznesu od ponad 30 lat. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. produkcją ryb wędzonych oraz przetwarzaniem owoców morza. Firma zatrudnia ponad 200 osób.

potrzebni-pracownicy-stali-i-sezonowi

Potrzebni pracownicy stali i sezonowi!

Główny obszar działalności naszego klienta to branża przetwórstwa ryb oraz owoców morza. Jednym z wyzwań pracy w tym sektorze jest sezonowość, z uwzględnieniem występowania wysokiego sezonu w ostatnim kwartale roku.

Firma poszukiwała rozwiązania, które pozwoli jej ograniczyć problematyczną rotację personelu wśród pracowników sezonowych dostarczonych przez inne agencje pracy tymczasowej. Ponadto zależało jej na zabezpieczeniu produkcji po nowym roku, przede wszystkim pracownikami stałymi.

Nasz klient zgłosił zapotrzebowanie na rekrutację w ciągu jednego miesiąca 20 pracowników produkcyjnych do prac przy filetowaniu ryb oraz ich pakowaniu. Kandydaci nie musieli cechować się wysokimi umiejętnościami ani specjalnymi kompetencjami. Najważniejszym wymaganiem była chęć do pracy oraz sprawność manualna kandydatów.

Frame 1

Elastyczna współpraca i kompleksowe wsparcie

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy od dokładnego zbadania i przeanalizowania jego aktualnej sytuacji, potrzeb oraz planów na nowy rok, by następnie przedstawić mu propozycję optymalnego rozwiązania.

Od tego momentu naszym głównym celem było zarówno zabezpieczenie potrzeb firmy w końcoworocznym okresie zwiększonej produkcji poprzez zatrudnienie pracowników sezonowych, jak i pomoc w redukcji rotacji poprzez pozyskanie pracowników, którzy związaliby się z firmą na dłużej. Prócz realizacji zamówienia daliśmy klientowi również elastyczność wynikającą z zatrudnienia pracowników tymczasowych. Równie istotnym dla nas było zapewnienie klientowi wysokiej jakości obsługi oraz kontaktu, dlatego też, prócz stałego kontaktu z dedykowanym dla projektu koordynatorem, EWL powołał lidera, będącego pierwszą linią kontaktu dla pracowników tymczasowych naszej agencji.

Choć firma współpracowała z kilkoma agencjami pracy tymczasowej, to jednak EWL dzięki swojemu zaangażowaniu oraz wysokiej jakości obsłudze klienta stał się głównym partnerem w zakresie pozyskiwania pracowników z zagranicy (EWL dostarcza 90% pracowników spoza Polski).

jak-zmniejszyc-rotacje-pracownikow-tymczasowych

Mniejsza rotacja to większy spokój

EWL podjął się zadania zatrudnienie 20 pracowników w krótkim czasie. Oczekiwana liczba pracowników została zrekrutowana oraz wdrożona do pracy na zakładzie w ustalonym z klientem terminie. Dostarczeni przez nas pracownicy związali się z klientem na dłużej, co w znaczy sposób przyczyniło się do zmniejszenia rotacji pracowników oraz pozwoliło zabezpieczyć klientowi produkcję na początku przyszłego roku.

Ponadto nasza agencja zapewniła kompleksowe wsparcie w zakresie znajomości zagadnień związanych z legalizacją zatrudnienia oraz uzyskaniem zezwolenia na pobyt w kraju.

 

dostarczenie-pracownikow-przez-agencje-pracy

Od dodatkowej opcji do głównego dostawcy

W efekcie współpracy z agencją zatrudnienia EWL klient nie tylko ograniczył rotację i zdobył pracowników, którzy stanowili zabezpieczenie produkcji w okresie zwiększonego zapotrzebowania, ale również, dzięki naszej pomocy, zyskał możliwość dopasowania liczby zatrudnianych osób do bieżących potrzeb.

Rozwiązania zaproponowane i wdrożone przez agencję EWL przyniosły oczekiwane przez klienta efekty. Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy elastyczny model współpracy, którego istotnymi elementami było:

  • zatrudnienie pracowników tymczasowych,
  • oddelegowanie na projekt koordynatora lokalnego,
  • powołanie lidera wśród pracowników.

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych przedsiębiorstwach produkcyjnych, które charakteryzują się sezonowością produkcji i mają potrzebę zatrudnienia pracowników tymczasowych. Współpraca z agencją EWL może być cenna również dla organizacji chcących obniżyć wskaźnik rotacji pracowniczej.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość