Pozyskiwanie pracowników sezonowych w branży przetwórstwa ryb

Najważniejsze informacje

Doświadczona agencja pracy EW:

Klient

Lider branży przetwórstwa rybnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. produkcją konserw rybnych oraz dystrybucją mrożonych ryb i owoców morza. Firma zatrudnia ponad 1000 osób w całej Polsce.

pracownicy-sezonowi-na-teraz

Potrzebni pracownicy sezonowi!

Specyfiką działalności firmy klienta jest zwiększone zapotrzebowanie produkcyjne na ryby i przetwory rybne w okresie od września do końca roku (związane ze świętami Bożego Narodzenia). Duży popyt na oferowany przez klienta asortyment sprawia, że w tym właśnie przedziale roku przedsiębiorstwo musi zatrudniać wielu dodatkowych pracowników produkcji.

Firma poszukiwała pracowników, którzy odznaczaliby się wysoką sprawnością manualną. Choć praca na produkcji nie wymagała od kandydatów szczególnych kwalifikacji, to ważne było, by byli oni także skrupulatni i podchodzili starannie do zaplanowanych obowiązków.

Frame 1

Partner w rekrutacji

Klient borykał się z sezonową niestabilnością zatrudnienia i w związku z tym, zadaniem naszej agencji było dostarczenie dodatkowego personelu produkcyjnego. Początkowo agencja pracy EWL była jedną z wielu agencji rekrutujących do zakładów klienta. Wynikało to ze strategii klienta, która zakładała dywersyfikację dostawców w tym zakresie.

Czas i nasze starania pokazały, że jesteśmy liderem w branży i z pewnością wyróżnia nas partnerskie podejście współpracy oraz wysoki współczynnik realizacji projektów w wyznaczonym czasie.

Aby zbudować odpowiednie relacje w każdym z zakładów należących do klienta, przedstawiciele naszej agencji spotkali się z ich kierownikami. Podczas spotkań pokazywaliśmy, jak wygląda współpraca struktur EWL oraz przedstawialiśmy nasz sposób działania. Kiedy tylko firma zgłosiła większe zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych, z powodzeniem tę potrzebę zrealizowaliśmy.

agencja-praca-tymczasowej

Zabezpieczona produkcja

W czasie współpracy zrekrutowaliśmy na potrzeby klienta ponad 300 pracowników. Obecnie agencja EWL, stała się głównym dostawcą pracowników tymczasowych. Duży wpływ na udaną współpracę miała szeroka i jasno opisana oferta oraz fakt, że pierwsze poważne zamówienia zostały zrealizowane w umówionym czasie. W ten sposób firma upewniła się, że dokonała właściwego wyboru w zakresie współpracy z agencją pracy i powierzyła nam obsługę także innych zakładów.

Kolejne zamówienia składane przez klienta świadczą o tym, że firma wciąż się rozwija i rosną jej potrzeby kadrowe. Agencja EWL stale pomaga klientowi zachować płynność produkcji oraz swobodny rozwój.

wspolpraca-z-agencja-pracy-tymczasowej

Struktura skutecznej agencji pracy

Dodajmy, że w tym projekcie istotna jest współpraca wszystkich działów agencji EWL. Działa tutaj bowiem szeroki zespół, w skład którego wchodzą:

  • opiekunowie,
  • koordynatorzy lokalni,
  • rozbudowana sieć rekruterów.

Rozwiązania zaproponowane temu klientowi sprawdzą się również w przypadku działalności innych firm produkcyjnych, zwłaszcza tam, gdzie wyzwaniem jest zatrudnienie dużej liczby pracowników tymczasowych w okresie wysokich wzrostów zapotrzebowania związanych z sezonowością produkcji.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość