Opublikowano: 11.04.2022
Autor wpisu:Karolina Pławiak
Karolina Pławiak
11.04.2022
Aktualności | Blog EWL

Rekrutacja pracowników przez agencję pracy — kto skorzysta?

Zalety współpracy z agencją pracy

Dobrze przeprowadzona rekrutacja pracowników oznacza rozwój firmy i realizację kolejnych celów. Bywa czasochłonna, a każdy zły wybór generuje dodatkowe koszty. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy potrzeby kadrowe są duże. Wówczas rekrutacja musi przebiegać szybko i sprawnie. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców korzysta z usług agencji pracy. Jak wygląda taka współpraca? Kto skorzysta na niej najbardziej? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Skuteczna rekrutacja i zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej — nasze zasady

Metody rekrutacji i współpracy z klientem

Wychodzimy z założenia, że podstawą skutecznej rekrutacji jest poznanie potrzeb obu stron — zarówno przedsiębiorcy, jak i kandydatów na dane stanowisko. Dzięki temu możliwe jest ustalenie optymalnej formy współpracy. Po podpisaniu umowy z klientem następny etap to selekcja i rekrutacja pracowników.

Ważne jest to, by agencja była w stałym kontakcie z osobami, które poszukują zatrudnienia lub planują zmienić pracę, dzięki temu proces pozyskania pracowników przebiega o wiele sprawniej. Wiemy o tym, dlatego stawiamy nacisk na poznanie oczekiwań oraz umiejętności kandydatów. Co więcej, zwracamy uwagę również na dyspozycyjność potencjalnych pracowników, np. czy są gotowi do relokacji.

Co więcej, warto współpracować z agencją, która potrafi przejąć inicjatywę i zaproponować klientowi nieoczywiste rozwiązania. Przykładowo, jeśli firma produkcyjna od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi na rynku lokalnym, potrafimy wyjść poza oczywiste sposoby rekrutacji pracowników, oferując np. zatrudnienie cudzoziemców oraz wsparcie w procesie legalizacji zatrudnienia.

Elastyczność oraz szeroki wachlarz usług

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Taka forma umowy będzie idealna w przypadku sezonowych potrzeb kadrowych lub gdy właściciel chce, by pracownicy tymczasowi najpierw sprawdzili się, zanim przejmie ich do siebie.

Nie da się jednak ukryć, że rynek pracy jest dynamiczny, a dobra agencja powinna reagować na te zmiany i dostosowywać zakres usług do aktualnych potrzeb klientów. Dlatego nasza oferta wykracza poza możliwości typowej agencji pracy. Obecnie wspieramy firmy w rekrutacji i zatrudnieniu, a także w obsłudze kadrowo-płacowej, między innymi:

Ponadto, specjalizujemy się w:

Nowoczesne metody rekrutacji i selekcji pracowników

Publikacja ogłoszeń pracy w popularnych serwisach to dziś stanowczo za mało. Dokumenty aplikacyjne w wersji papierowej także powoli odchodzą do lamusa. Jak w takim razie wygląda obecnie proces rekrutacji pracowników i obsługa kadrowo-płacowa? Jej nieodłącznym elementem stała się obecnie nowoczesna technologia. Dlatego naszym klientom (przedsiębiorcom, kandydatom i pracownikom) przygotowujemy do dyspozycji:

Platformę migracyjną

Platforma migracyjna powstaje, by połączyć cudzoziemców, poszukujących zatrudnienia w naszym kraju, z pracodawcami, którzy są otwarci na taką współpracę. Dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego jesteśmy w stanie idealnie dopasować profil kandydata do wymagań pracodawcy. Z drugiej strony, machine learning pozwala na to, by kandydat otrzymywał oferty dopasowane do jego kwalifikacji i oczekiwań. Jest to zatem nowoczesna aplikacja do szukania pracy, bez konieczności przeglądania setek niedopasowanych propozycji. Co więcej, platforma pomoże przy automatyzacji procesu migracji, co stanie się sporym ułatwieniem i zmniejszeniem ryzyka niepowodzenia do minimum.

Aplikację mobilną

Obsługa kadrowo-płacowa szczególnie dużych grup, takich jak np. pracownicy produkcyjni, to spore wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa. Z drugiej strony, pracownik powinien mieć dostęp do informacji takich jak: zarobki, przepracowane godziny czy liczba dni urlopowych. Wcześniej generowanie i dostarczenie takiej dokumentacji zabierało sporo czasu, nie mówiąc już o “produkcji” niepotrzebnej papierologii. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem.

Stworzyliśmy aplikację mobilną, w której pracownik szybko i wygodnie może sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia. Na ten moment aplikacja jest dostępna w języku ukraińskim i rosyjskim. Można ją pobrać zarówno ze sklepu Google Play, jak i App Store. Ponadto, każdy użytkownik może uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, dzwoniąc na infolinię lub zaglądając do sekcji FAQ.

Rekrutacja pracowników przez agencję pracy — kto skorzysta

Nowoczesna technologia byłaby jednak niczym, gdyby nie służyła jej użytkownikom. Naszym celem jest bowiem satysfakcja obu stron. Zależy nam, aby na współpracy z EWL skorzystali zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy. Kto skorzysta na współpracy z nami? Moglibyśmy wymieniać teraz konkretne branże, np. duże firmy produkcyjne, które borykają się z brakami kadrowymi lub kandydatów o konkretnym profilu, np. specjalistów IT czy cudzoziemców.

Prawda jest jednak taka, że nie lubimy się ograniczać i do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie. Wychodzimy bowiem z założenia, że nowoczesne technologie to jedynie narzędzia. Dla nas liczy się współpraca oparta na zaufaniu i partnerstwie. Tylko wtedy możemy mówić o skutecznej rekrutacji i długofalowej współpracy.

Planują Państwo zatrudnić cudzoziemców?

Od początku współpracy oferujemy Państwu pomoc w dokładnej analizie potrzeb i rekrutacji pracowników.

Poznaj zalety współpracy z EWL

Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje o rynku pracy tymczasowej?

Zapisz się do Newslettera EWL by otrzymywać wiadomości prosto na swoją skrzynkę mailową.

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).