Opublikowano: 26.10.2018
Autor wpisu:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
10.26.2018
Aktualności

Prezes EWL na Forum Ekonomicznym w Krynicy

informacje dnia

Prezes EWL na Forum Ekonomicznym w Krynicy: Przekazaliśmy nową wiedzę na temat migrantów na polskim rynku pracy

Podczas największego forum w naszej części Europy, na które już od ponad ćwierćwiecza przejeżdżają prominentni przedstawiciele świata polityki i biznesu, eksperci, naukowcy, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych, a także działacze kultury i dziennikarze, Andrzej Korkus, prezes EWL S.A. – lidera branży zatrudniania cudzoziemców w Polsce odbył szereg spotkań.

Temat współpracy pomiędzy biznesem a państwem, w celu wsparcia ukraińskich migrantów w Polsce, został poruszony podczas godzinnego spotkania Andrzeja Korkusa z ministrem polityki socjalnej Ukrainy. Pan minister był także zainteresowany wynikami badań socjologicznych przeprowadzonych przez EWL, uznał je za bardzo interesujące i zapowiedział, że zapozna z raportem premiera Ukrainy. Temat informowania migrantów w naszym kraju, na temat konieczności podejmowania legalnej pracy i walki z nieuczciwymi pośrednikami, został poruszony podczas spotkania delegacji EWL z przedstawicielami Państwowej Służby Ukrainy ds. Pracy oraz kierownikami jej regionalnych ośrodków.

Przedstawicieli najwyższych polskich władz, z kolei, zainteresował Raport z badań socjologicznych „Ukraińcy na polskim rynku pracy – doświadczenia, wyzwania i perspektywy”, którego prezentacja miała miejsce tydzień przed Forum w Krynicy. Wyniki badań zostały przedstawione osobiście Minister Edukacji Narodowej, Wiceministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz  Dyrektorowi Departamentu Wschodniego MSZ RP. Ponadto Andrzej Korkus osobiście przekazał raport Ministrowi Inwestycji i Rozwoju oraz Minister MRPiPS.

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy z wynikami badań także zapoznali się posłowie na Sejm RP, m.in. Przewodnicząca Komisji Spraw Zagranicznych),  V-ce Przewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej) oraz V-ce Przewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży).

Ponadto raport został omówiony z ekspertami w kwestiach relacji polsko-ukraińskich oraz rynku pracy i migracji, m.in. z Dyrektorem Studium Europy Wschodniej UW, Przewodniczącym Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa przy MSZ RP, Dyrektor ds. rynków pracy Instytutu Demografii i Studiów Społecznych Akademii Nauk Ukrainy oraz Przewodniczącą Węgierskiego Forum Liderów Biznesu.

„Korzystając z tego, że Forum Ekonomiczne w Krynicy jest miejscem spotkań biznesu i polityki, mieliśmy za cel podkreślenie uczestnikom konferencji ogromnego znaczenia migracji zarobkowej dla rozwoju gospodarczego krajów Europy Środkowej, a także przekazanie im wiedzy, na temat postrzegania przez obcokrajowców naszego kraju jako punktu docelowego migracji zarobkowej. Taką głęboką i nową wiedzę dostarczyło nam badanie socjologiczne, które przeprowadziła nasza firma” – oświadczył Andrzej Korkus w Krynicy.

Przypomnijmy, że Raport „Ukraińcy na polskim rynku pracy – doświadczenia, wyzwania i perspektywy” został sporządzony po opracowaniu wyników badania socjologicznego, które EWL S.A. przeprowadziła na przełomie maja i czerwca b.r.

Ten dokument pozwala szerzej spojrzeć na pracowników z Ukrainy, jako jeden z istotnych czynników wzrostu gospodarczego Polski. Zapytaliśmy naszych respondentów, reprezentujących wszystkie regiony Ukrainy, m.in. o ich wykształcenie, doświadczenie zawodowe w różnych krajach, znajomość języka polskiego, oczekiwania finansowe, plany rozwoju zawodowego i perspektywy dalszej pracy w Polsce.

Podkreślamy, że jest to jedno z najgłębszych badań nad ukraińskimi migrantami w Polsce. Zadaliśmy 900 respondentom ponad 60 pytań, obejmujących niemal wszystkie dziedziny dotyczące pobytu i pracy w Polsce, na Ukrainie i w innych krajach.

Zapoznać się z Raportem „Ukraińcy na polskim rynku pracy – doświadczenia, wyzwania i perspektywy” można na stronie internetowej EWL S.A.

Link do pobrania raportu: Kliknij

IMG_7587

IMG_7632

IMG_7572

Zapisz się do newslettera!

Bądź z nami na bieżąco

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

E-mail

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).