Jak zapewnić sobie kompleksową pomoc w zatrudnianiu cudzoziemców?

Najważniejsze informacje

Klient

Lider branży HoReCa, w którego portfolio znajdują się między innymi sieci restauracji KFC, Burger King i Pizza Hut. Firma zatrudnia ponad 15 tys. pracowników w swoich restauracjach oraz nieustannie wdraża innowacje rozwijające biznes.

rekrutacja-i-legalizacja-pracownikow-ewl-sa

Rekrutacja i legalizacja pracowników

Klient zatrudnia pracowników do restauracji na terytorium całej Polski. Zazwyczaj są to niewielkie ilości, kilka osób na restaurację, częstokroć w oddalonych od centrów miast miejscach.

Firma poszukiwała rozwiązania, które pozwoli jej nie tylko na skuteczną rekrutację cudzoziemców do pracy w restauracji na podstawowych stanowiskach na kuchni, ale również sprawną ich legalizację. Samodzielna rekrutacja nie była w stanie zaspokoić potrzeb kadrowych klienta, dlatego zdecydował się skorzystać z naszej pomocy w zakresie rekrutacji i legalizacji pracy oraz pobytu cudzoziemców.

Klient zgłosił zapotrzebowanie na rekrutację do kilkunastu pracowników na miesiąc, którzy zostaliby oddelegowani do punktów w różnych miejscach Polski. Kandydaci nie musieli cechować się wysokimi umiejętnościami ani specjalnymi kompetencjami. Najważniejszym wymaganiem była chęć do pracy oraz posiadanie książeczki sanepidowskiej.

kompleksowa-pomoc-w-zatrudnianiu-cudzoziemcow

Opieka na każdym etapie procesu zatrudniania

Pogłębiona analiza i wcześniejsze doświadczenie pozwoliły nam przedstawić naszemu klientowi propozycję optymalnego dlań rozwiązania. By jak najskuteczniej pomóc klientowi nasze działania skupiały się zarówno na zabezpieczeniu potrzeb firmy pod względem kadrowym, czyli rekrutacji pracowników tymczasowych, jak i przejęciu odpowiedzialności za jakościową obsługę w kontekście legalizacji cudzoziemców.

Dzięki tysiącom zrealizowanych z sukcesem projektów legalizacyjnych, nasz zespół pomógł klientowi w realizacji niezbędnych do zatrudnienia pracownika procedur legalizacyjnych. Niemniej istotnym dla nas było zapewnienie klientowi wysokiej jakości obsługi oraz kontaktu, dzięki czemu informowaliśmy go o zmianach w przepisach oraz aktualizacjach. Ponadto monitorowaliśmy w jego imieniu proces legalizacji kandydatów.

rekrutacja-pracownikow-do-pracy-na-kuchni

Uzupełnienie kadr

Dzięki współpracy z EWL klient zwiększył liczbę pracowników w lokalizacjach, na których odczuwał braki kadrowe. Nasza firma zatroszczyła się również o kwestię legalizacji kandydatów, w związku z czym legalizowała miesięcznie około 30-55 cudzoziemców, zaś średni czas realizacji jednego oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi wynosił 7-8 dni.

Ponadto nasza agencja zapewniła klientowi kompleksowe wsparcie w zakresie znajomości zagadnień związanych z legalizacją zatrudnienia oraz uzyskaniem zezwolenia na pobyt w kraju.

outsourcing-procesu-legalizacji-cudzoziemcow

Agencja = większy spokój

Współpraca z EWL pozwoliła klientowi nie tylko uniknąć angażowania się w trudny i skomplikowany proces legalizacyjny cudzoziemców, ale również umożliwiła mu skupienie się na rozwoju biznesu, dzięki zakończonej sukcesem rekrutacji dla wielu lokalizacji. Warto podkreślić, że klient bardzo ceni  swoich pracowników, dlatego umożliwia im rozwój w strukturach firmy, co przekłada się na obniżenie rotacji. Współpraca z EWL pozwoliła klientowi skupić się na optymalizacji systemu rozwoju dla pracowników spoza Polski.

Rozwiązania zaproponowane i wdrożone przez agencję EWL przyniosły oczekiwane przez klienta efekty. Aby osiągnąć założony cel, zastosowaliśmy model współpracy, którego istotnymi elementami było:

  • Zrekrutowanie cudzoziemców gotowych do pracy w branży HoReCa
  • Pełna opieka legalizacyjna, włączając w to wyrobienie zezwoleń typu A.

Działania, które wdrożyliśmy w przypadku tej firmy, sprawdzą się równie dobrze w innych przedsiębiorstwach, z każdej branży, które zatrudniają cudzoziemców w dużych ilościach. Współpraca z agencją EWL może być cenna dla organizacji, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu tego procesu.

Potrzebujesz podobnego wsparcia?

Zostaw nam wiadomość